Доступність посилання

ТОП новини

У Києві переселенці вимагали від Кабміну реалізації їхнього права на житло


У Києві біля Кабінету міністрів України близько сотні переселенців провели флешмоб «Стоп транзит ТПО».

Учасники акції вимагали від влади реалізації їхнього права на житло, вони передали петицію чиновнику, який до них вийшов.

У петиції, яку підписали приблизно тисяча людей, міститься вимога про внесення змін до бюджету на 2018 рік. Переселенці зауважують, що на програму «Доступне житло» (фінансування державою 50% вартості житла) для переселенців на всю Україну виділили 100 мільйонів гривень. На думку учасників акції, це – це копійки, оскільки сотні тисяч людей потребують житла.

Також автори петиції закликають Кабінет Міністрів привести свою постанову №140 у відповідність до закону України № 1954, який передбачає для переселенців і учасників АТО не лише компенсацію 50% на придбання житла, а й кредитування під 7% річних з 10% першим внеском.

«Середа – день засідання Кабінету міністрів, до того ж день Святого Валентина, і ми прийшли зізнатися міністрам в любові! Переселенці сподіваються, що Міністерство регіонального розвитку представить своє бачення, щоб ТПО і ветерани АТО мали можливість отримувати іпотечне кредитування. На даний момент переселенцям і ветеранам АТО недоступне пільгове кредитування. Люди можуть взяти кредит в кращому випадку під 19% річних. Для більшості – це неприйнятно», – заявила лідер громадської організації переселенців «Мій дім.юа» Юлія Дрюк-Ільяшенко.

Учасники акції розповіли про те, що змінювали за 3 роки по 5-7 місць проживання, діти постійно переходять в інші дитсадки і школи. Також переселенці вимагали від уряду звіту про те, на що були витрачені гроші надані міжнародними організаціями.

За даними Мінсоцполітики, станом на 15 січня 2018 року, на обліку перебувають майже 1,5 мільйона переселенців з Донбасу і Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG