Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 10:29

ООН про Афганістан: загиблих цивільних менше, смертей через авіаудари – більше


Афганський військовий стоїть на варті в провінції Нангархар, січень 2018 року

Організація Об’єднаних Націй заявляє, що кількість жертв серед цивільного населення в Афганістані за минулий рік скоротилося, але число смертей від повітряних ударів зросло, йдеться у щорічній доповіді Місії ООН зі сприяння Афганістану та Управління з прав людини 15 лютого.

Відповідно до звіту, кількість убитих чи поранених мирних жителів зменшилася на 9 відсотків у 2017 році в порівнянні з попереднім роком.

Загалом у звіті за 2017 рік щодо постраждалих цивільних в збройному конфлікті в Афганістані зафіксовано 10453 жертви серед мирного населення, в тому числі 3438 смертей і 7015 поранених. Для порівняння у 2016 році було 11434 жертви, 3510 смертей і 7924 поранених.

Повідомляється, що однією з головних причин втрат серед цивільного населення є наземна боротьба між антиурядовими і проурядовими силами. За близько двох третин жертв серед цивільного населення в ООН покладають відповідальність на антиурядові сили (зокрема екстремістські угруповання), за п’яту частину всіх жертв – відповідальні проурядові сили, йдеться у звіті.

У доповіді вказується, що кількість повітряних ударів, здійснених афганськими військово-повітряними силами і міжнародною коаліцією, значно зросла – і разом з цим число смертей.

Усього було зафіксовано 631 жертву серед цивільного населення – 295 смертей і 336 поранених – від повітряних операцій, що на 7 відсотків більше, ніж в 2016 році, і найбільше – через повітряні удари за один рік з 2009 року.

Усього, торік в Афганістані на повітряні операції припадали 6 відсотків всіх жертв серед цивільного населення, зазначили в ООН.

Афганські урядові сили борються з талібами та іншими збройними угрупованнями, які пожвавили свою діяльність після того, як у 2014 році американські війська та війська НАТО офіційно завершили свою бойову місію у цій країні. У нинішній адміністрації президента США раніше заявили про намір знову посилити присутність американських військовослужбовців у Афганістані.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG