Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2019, Київ 09:23

Російський суд оголосив перерву у розгляді «справи Хізб ут-Тахрір» до 20 лютого – Amnesty International


Посвідчення Еміра-Усеїна Куку про правозахисну діяльність, видані йому муніципальними органами влади до анексії Криму

Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії оголосив перерву у засіданні в розгляді ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» до 20 лютого, повідомляє правозахисна організація Amnesty International Україна на сторінці у Facebook.

Згідно з повідомленням, сьогодні суд допитав свідка обвинувачення – співробітника ФСБ Росії Олександра Компанєйцева, який заявив, що у ФСБ не змогли зафіксувати факти поширення підсудними матеріалів «Хізб ут-Тахрір». Водночас, згідно зі свідченнями свідка, «керівником ялтинського і алуштинського відділення« Хізб ут-Тахрір» є Муслім Алієв». Решта, за його словами, «займалися вербуванням».

В Amnesty International заявили, що під час засідання один з підсудних Інвер Бекіров заявив, що Компанєйцев приходив до нього у СІЗО та «схиляв» до співпраці погрозами.

Напередодні в Ростові-на-Дону розпочався розгляд ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» по суті.

Раніше російський військовий суд розглядав справу на виїзних засіданнях в Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували в Ростов-на-Дону.

У лютому-квітні 2016 року в Ялті були затримані Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук. Їх звинувачують в причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Після захоплення Криму Москва намагається насаджувати цю внутрішньоросійську заборону і на цій окупованій частині території України, хоча в Україні організація діє легально.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG