Доступність посилання

ТОП новини

Вчені: діти з низьким зростом мають вищий ризик інсульту в майбутньому


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Діти з низьким зростом мають вищий ризик інсультів у майбутньому – свідчать результати нового дослідження науковців з Університету Копенгагена.

Вчені провели дослідження, вивчаючи більш ніж 300 тисяч данських школярів, які народилися у період між 1930 і 1989 роками. У висновках, опублікованих у науковому журналі Stroke, спеціалісти зазначають, що низький зріст у віці від 7 до 13 років суттєво підвищує ризик хвороби як у чоловіків, так і в жінок, навіть якщо вони всього на кілька сантиметрів нижчі за норму.

«Хоча зріст і визначається генетично, на нього також впливають такі фактори, як дієта матері в період вагітності, дитяча дієта, інфекція та психологічний стрес. Деякі з цих факторів є модифікованими, і всі, як вважають, впливають на ризик інсульту», – пояснює Science Daily.

Самі дослідники наголошують, що метою досліджень є зрозуміти походження хвороби, а не спрогнозувати можливий клінічний ризик у майбутньому, йдеться у статті.

Інсульт вважають другою за частотою причиною смерті людей в усьому світі, а також частою причиною втрати непрацездатності.

XS
SM
MD
LG