Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 15:20

У Дніпрі відкрили виставку фото та особистих речей Аміни Окуєвої


У Дніпрі відкрили виставку пам’яті Аміни Окуєвої, 19 лютого 2018 року

У Дніпрі, в музеї АТО, вшанували пам’ять і відкрили фотовиставку, присвячену учасниці бойових дій на Донбасі, активістці і громадській діячці Аміні Окуєвій. За словами матері Аміни Окуєвої Ірини Камінської, Дніпро було містом, яке любила її донька, де дислокувався її підрозділ і де потім вона була похована.

Експозиція «Аміна: життя» включає 34 чорно-білі та кольорові світлини. Половина з них – аматорські фото з особистого архіву Аміни Окуєвої, які показують її під час трагічних подій на Майдані та фронтове життя в гарячих точках Донбасу – Дебальцеві, Щасті, Зайцеві, Авдіївській промзоні, на Світлодарській дузі.

Решта світлин – роботи фотохудожниці з Луганська Олександри Лисицької. Світлини репрезентують Оміну Окуєву як рішучу та сміливу людину, жінку – воїна.

«Аміні було 34 роки. Тут представлено 34 миттєвості її життя, її дивовижного життя жінки – воїна. Вона любила Україну. Вона не була жертвою, а свідомо обрала цей шлях», – сказала мати Ірина Камінська.

Виставку, яка розгорнута в залі пам’яті музею, доповнюють особисті речі Аміни Окуєвої, передані до музею її мамою, – хіджаб, зроблений із балаклави, нагороди.

«Ми познайомилися з Аміною у трагічному 2014-му. Тоді командир батальйону Іса Мунаєв зібрав нас і сказав: «Серед нас є одна чеченка, яку ми маємо прийняти до своїх лав як сестру». Ніхто не заперечував. Тоді на захист України стало чимало чеченців, бо вважали це своїм священним обов’язком. Жертва Аміни не даремна», – сказав бойовий побратим аміни Олександр Коломійцев.

Пам’ять Аміни Окуєвої вшанували мусульманською молитвою.

За словами матері, опісля Дніпра, виставка поїде іншими містами України, а потім – країнами Європи та Америки.

Ввечері 30 жовтня 2017 року загинула прес-офіцер батальйону імені Джохара Дудаєва Аміна Окуєва. За словами її чоловіка Адама Осмаєва, вона загинула від поранення кулею, що влучила їй у голову під час обстрілу їхнього авта. Правоохоронці розслідують справу за статтею «умисне вбивство, вчинене на замовлення».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG