Доступність посилання

ТОП новини

У Чехії запрацює супутниковий центр для космічної розвідки


У Чехії в 2018 році почне роботу новий Національний центр для космічної розвідки (CATCEN ČR). Як повідомляє Міністерство оборони країни, центр буде сформований у «рамках військової розвідки і виконуватиме завдання як для розвідувальної підтримки чеської армії і командних структур НАТО, так і для державних інституцій та інтегрованої оборонної системи, наприклад, у випадку природних катастроф».

Центр займатиметься опрацюванням знімків із радару для військових сил Чехії і НАТО. Як зазначено у повідомленні міністерства, своєю роботою «центр надасть розвідувальну підтримку чеським контингентам за кордоном» і таким чином сприятиме кращій інформованості чеських вояків за межами Чехії.

У разі потреби Національний центр для космічної розвідки CATCEN ČR зможе також вести спостереження за можливими коливаннями поверхні землі під час будівництва транспортних мереж чи виявляти масштаби природних катастроф, наприклад повеней і пожеж.

Як зазначила міністр оборони Карла Шлехтова, створенням «Національного центру для космічної розвідки Чеська Республіка «відіграватиме важливу роль в процесі оборонного планування НАТО у 21 столітті».

На думку керівника військової розвідки Яна Бероуна, створенням нового Національного центру для космічної розвідки Чехія «реально виконує одне із своїх зобов’язань перед НАТО».

Центр має розпочати роботу 1 липня цього року. Передбачається, що фінансуватиметься робота Центру з бюджету Міністерства оборони Чехії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG