Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 00:48

На Дніпропетровщині вшанували пам’ять Сергія Нігояна


На Дніпропетровщині з нагоди Дня Героїв Небесної сотні вшанували пам’ять першого загиблого на столичному Майдані під час Революції гідності Сергія Нігояна. Жалобні заходи відбулись у вівторок на могилі в його рідному в селі Березнуватівка Солонянського району.

У вшануванні пам’яті взяли участь рідні, друзі, вчителі, односельці, представники ї влади. До могили поклали квіти, пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

За словами директора Березнуватівської середньої школи Юрія Пивоварова, Сергій Нігоян закінчив школу у 2011 році, колишні педагоги його згадують як справедливу й чуйну людину.

«Навчався посередньо, але в школі запам’ятався своєю жагою до справедливості. В чому це проявлялось? Навіть у дрібницях. Він не терпів, коли у школі проявлялась найменша несправедливість до молодших… Минуло чотири роки з дня його загибелі. Чи щось змінилось з того часу? Можу сказати про свою школу: наші учні стали більш щирі, більш відкриті», – зауважує директор.

За словами односельців, батьки Сергія Нігояна дуже важко переживають втрату сина – батько Гагік Нігоян щодня відвідує його могилу.

«Ми пишаємось ним і в той же час нам дуже важко, бо ми щодня бачимо оці очі – очі його батьків. По Україні лунає: «Герой Сергій Нігоян», а для нас він просто Серьожа. Найважче – немає слів, щоб втішити батьків», – говорять односельці.

Раніше у середній школі, де навчався Нігоян, відкрили куточок його пам’яті. Частину експонатів – особисті речі Сергія – надали його батьки.

20-річний українець вірменського походження Сергій Нігоян загинув від вогнепального поранення в Києві під час Революції гідності, в ніч на 22 січня 2014 року. Він був першим із протестувальників, які загинули на столичному Майдані під час протистоянь між активістами та силовиками.

Три роки тому в Дніпрі проспект імені Калініна перейменували на проспект Сергія Нігояна. У червні 2017 року Дніпрі апеляційний суд скасував це рішення міськради через недотримання процедури перейменування: воно, зокрема, відбулось без попередніх громадських слухань.

У Дніпровській міськраді визнали, що перейменування відбулось з порушеннями. Мерія подала касаційну скаргу на рішення суду, її розгляду ще не було.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG