Доступність посилання

ТОП новини

Крим: активісту Кадирову загрожує до трьох років ув’язнення умовно


Сулейман Кадиров (п) у суді

На засіданні підконтрольного Кремлю Феодосійського міського суду 28 лютого російський прокурор запросив для кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова три роки ув’язнення умовно і заборони займатися публічною діяльністю. Влада окупованого Росією Криму звинувачує Кадирова в «публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Перед початком дебатів суддя Анастасія Шаповал долучила до матеріалів справи всі представлені стороною захисту резолюції Ради безпеки ООН і органів Євросоюзу, що підтверджують українську приналежність Криму і оцінюють дії Росії навесні 2014 року як незаконну анексію Криму.

Крім того, до матеріалів справи було долучено Будапештський меморандум про гарантії територіальної цілісності України, а також договір України і Росії про кордони, згідно з яким кордон пролягає по Керченській протоці.

Російські силовики 5 жовтня 2016 року прийшли з обшуком в будинок кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова, вилучили у нього ноутбук і телефон. Кадирова підозрювали в закликах до невизнання кордонів Росії і підтримці громадського об’єднання «Аскер».

Кримінальну справу стосовно Кадирова порушили 11 жовтня 2016 року за підозрою в сепаратизмі. У квітні 2017 року російська служба з фінансового моніторингу внесла Кадирова до переліку екстремістів і терористів.

Сам Кадиров стверджує, що кримінальна справа – це провокація спецслужб у відповідь на його активну громадянську позицію і правозахисну діяльність.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG