Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2019, Київ 03:48

Рада Нацбанку звернулася до Верховної Ради з проханням затвердити Якова Смолія головою НБУ


Яків Смолій

Рада Національного банку України звернулася до Верховної Ради з проханням підтримати подання президента Петра Порошенка про призначення Якова Смолія головою НБУ.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин охарактеризував роботу виконувача обов’язків голови фінансового регулятора Смолія як реформаторську, а також висловив думку, що кандидат стане гарантом незалежності Нацбанку.

Перший заступник голови Національного банку України Яків Смолій виконує обов’язки голови з 11 травня 2017 року, після того, як голова НБУ Валерія Гонтарева подала президенту Петру Порошенку прохання про відставку.

Президент України Петро Порошенко 18 січня вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України та призначення на цю посаду Якова Смолія.

Гонтарева очолювала НБУ з 2014 року. Під її керівництвом відбулося значне зменшення кількості банків у фінансовій системі України, оскільки регулятор збільшив вимоги до статутного капіталу й інших показників діяльності фінансових установ.

Парламент планує розглянути питання про призначення нового голови НБУ 1 березня. На підтримку кандидатури Смолія вже виступили парламентські фракції «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG