Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 11:30

СБУ заявляє, що YouTube вилучив відео з «доказами підривної діяльності спецслужб Росії проти України»


Служба безпеки України заявляє, що адміністрація відеосервісу YouTube повідомила спецслужбі про винесення попередження та видалення зі сторінки відеосюжету «СБУ фіксує активізацію спецслужб Росії для дестабілізації ситуації в країні».

«Підставою для такого рішення стали «відмітки» відео інтернет-користувачами як неприпустимого. Адміністрація YouTube підтримала цю позицію. Наразі наші фахівці, використовуючи запропонований YouTube інструментарій, з’ясовують причини ухвалення такого рішення», – мовиться в повідомленні СБУ, оприлюдненому пізно ввечері 28 лютого.

«Разом з тим, ми переконані, що надсилання скарг на відео з черговими доказами підривної діяльності спецслужб Росії проти України могло бути здійснено лише за їхньою прямою вказівкою. Служба звертає увагу, що серед кількох відео, розміщених за підсумками брифінгу, для видалення було обрано лише те, де залучений до здійснення провокацій громадянин Росії демонструє свої документи», – додають в українській спецслужбі.

Відеосервіс YouTube зазвичай не надає публічних коментарів з приводу своїх рішень про блокування окремих відео чи й каналів у цілому.

22 лютого Радіо Свобода зауважило різку активність так званих «інтернет-тролів» щодо окремих відео проекту Донбас.Реалії. Йдеться головним чином про два відео щодо загибелі найманців зі складу «ПВК Вагнера» внаслідок атаки американської авіації 8 лютого в сирійській провінції Дейр-ез-Зор.

За три години на двох різних Youtube-каналах Радіо Свобода, куди були завантажені сюжети, різко зросла кількість негативних реакцій. Згідно зі статистикою відеохостингу, два відео синхронно отримали по 12 тисяч «дислайків», після чого так само раптово активність спала й кількість реакцій припинила рости.

17 лютого Радіо Свобода, зокрема Російська служба, повідомляла, що її YouTube-канал міг зазнати атаки «фабрики тролів». На ознаки такої ситуації вказувало різке зростання кількості негативних реакцій (дислайків) на одночасно кількох відеозаписах на каналі.

Співробітники так званої «фабрики тролів» відомі тим, що за грошову винагороду пишуть у соцмережах дописи на підтримку Кремля, а також проводять атаки на незалежні ЗМІ та опозиційних блогерів. За непідтвердженою інформацією, «тролі» з російського «Агентства інтернет- досліджень» є проектом бізнесмена Євгена Пригожина, якого називають другом президента Росії Володимира Путіна. Так звану «ПВК Вагнера» також називають підконтрольною мільярдерові Пригожину.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG