Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 22:57

Exxon Mobil через санкції виходить зі спільних проектів із компанією «Роснєфть»


Американська компанія Exxon Mobil, посилаючись на американські та європейські санкції, повідомила про вихід зі спільних проектів з російською державною компанією «Роснєфть». Це оголошене пізно ввечері 28 лютого рішення свідчить, що найбільша американська нафтова компанія відмовляється від своєї боротьби за скасування запроваджених 2014 року через російську агресію проти України санкцій США.

Раніше позиція компанії, яку до призначення держсекретарем США очолював Рекс Тіллерсон, полягала в тому, що санкції несправедливо карають американські фірми, дозволяючи іноземним конкурентам, зокрема, великим нафтовим компаніям Китаю, вільно працювати в Росії.

Укладена 2013 року угода Exxon Mobil з Росією передбачала розробку потенційно прибуткових нафтових родовищ на гігантській території – від Арктики до Чорного моря. Це було найважливішим досягненням Тіллерсона за 11 років його керівництва американською компанією.

Росія нині є найбільшою нафтовидобувною країною світу, але зростання видобутку сировини в США може вже 2019 року вивести Сполучені Штати на перше місце.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG