Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписав закон про створення кредитного реєстру Нацбанку


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків».

Як повідомляє прес-служба Адміністрації президента, закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування і вводиться в дію через два місяці з дня набрання.

З метою зменшення рівня кредитного ризику закон передбачає створення та ведення Нацбанком кредитного реєстру – інформаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, зміну, використання, поширення (надання) інформації про кредитні операції банків та про стан виконання зобов’язань за такими операціями, аналіз та кваліфікацію кредитів.

Документ також передбачає зобов’язання надавати до Кредитного реєстру інформацію: банками щодо боржників, якщо сума заборгованості (за основною сумою та відсотками) за кредитними операціями дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальних заробітних плат (372,3 тисяч гривень); Фондом гарантування вкладів фізичних осіб про кредитні операції банків ( які НБУ відніс до категорії неплатоспроможних або відкликав банківську ліцензію та вирішив ліквідувати).

З 1 квітня 2018 року вступають в дію норми щодо обов’язку банків подавати до кредитного реєстру інформацію про здійснені ними кредитні операції.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG