Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 10:16

Суд переніс розгляд позову про припинення громадянства Саакашвілі


Міхеїл Саакашвілі

Касаційний адміністративний суд Верховного суду переніс на 16 березня розгляд позову про припинення українського громадянства колишнього президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі.

Під час сьогоднішнього засідання суд задовольнив клопотання адвокатів про витребування в ГПУ рішення про відмову в екстрадиції Саакашвілі, про надання документів, які стали основою для припинення громадянства Саакашвілі.

Суд оголосив перерву, оскільки на судовому засіданні при розгляді цієї справи має бути присутнім представник третьої сторони – Державної міграційної служби.

12 лютого Міхеїла Саакашвілі затримали в одному з ресторанів у центрі Києва, а згодом Державна прикордонна служба і Державна міграційна служба України заявили, що за процедурою реадмісії його повернули до Польщі – країни, звідки він у вересні 2017 року «прибув, порушуючи українське законодавство». Із Польщі Саакашвілі поїхав до Нідерландів.

Пізніше стало відомо, що Саакашвілі заборонили на три роки в’їзд до України.

Наприкінці липня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі, за повідомленнями, через свідоме подання неправдивих відомостей при набутті українського громадянства. Саакашвілі 10 вересня минулого року потрапив на територію України, не пройшовши прикордонного контролю.

У жовтні 2017 року Державна міграційна служба України заявляла, що є підстави для видворення з України Міхеїла Саакашвілі, і стверджувала, що Саакашвілі ігнорує питання врегулювання свого правового статусу.

Проти Саакашвілі порушена низка кримінальних справ у його рідній Грузії, яка вже тривалий час домагається від України його видачі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG