Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 01:52

Порошенко: механізм конституційної скарги запрацює найближчим часом


Президент України Петро Порошенко заявляє, що механізм конституційної скарги має запрацювати в повну силу найближчим часом.

«Одна з головних новацій змін до Конституції, яка була ініційована мною як президентом і підтримана більш ніж 300 голосами народних депутатів – це конституційна скарга».

Він називає механізм конституційної скарги унікальним демократичним інструментом.

«Коли кожен громадянин України буде мати унікальну можливість для того, щоб захистити свої права…Це право українські громадяни за Конституцією отримали 1,5 роки тому. А на реалізацію цього права чекали дуже довго», – сказав Порошенко.

Сьогодні Петро Порошенко взяв участь у спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду України присвяченому складанню присяги двома новопризначеними суддями КС Сергієм Головатим та Василем Лемаком.

До складу суду входять 18 суддів. Президент України, Верховна Рада і з’їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного суду.
Відповідно до чинного законодавства, Конституційний суд України – це орган конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції України, вирішує питання про відповідність Конституції законів і здійснює офіційне тлумачення Конституції України.

Стаття 151-1 Конституції України передбачає можливість громадян та юросіб звертатися до КСУ з конституційними скаргами щодо відповідності Конституції України (конституційності) законів України.

Такі скарги подаються за умови, що автор клопотання вважає застосований в остаточному судовому рішенні в справі закон України таким, що суперечить Конституції України. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG