Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль визнав знищення реактора в Сирії у 2007 році


Ізраїльські військові на Голанських висотах, окупованій частині території Сирії
Ізраїльські військові на Голанських висотах, окупованій частині території Сирії

Ізраїльські військові вперше офіційно визнали знищення ними в 2007 році ймовірного ядерного реактора в Сирії та вказали, що повітряний удар по цьому об’єкту усунув серйозну загрозу Ізраїлю і став «повідомленням» для інших. Оприлюднену 21 березня заяву Ізраїлю експерти розглядають як завуальоване попередження Ірану, який зберігає свою військову присутність у Сирії.

«Мета повідомлення про напад на ядерний реактор у 2007 році полягає в тому, що Держава Ізраїль не дозволить створити можливості, які загрожують існуванню Ізраїлю», – сказав генерал-лейтенант Ґаді Ейзенкот.

Публічне оприлюднення даних про давню атаку проти Сирії сталося після неодноразових закликів прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу змусити Сполучені Штати та міжнародне співтовариство жорсткіше діяти проти Ірану, який є найближчим союзником президента Сирії Башара Асада.

Упродовж семирічної громадянської війни в Сирії Ізраїль здійснив понад 100 повітряних ударів по території цієї країни. Ці удари могли бути спрямовані на усунення шляхів постачання зброї бойовикам угруповання «Хезболла», що діють поряд із силами Асада в Сирії.

XS
SM
MD
LG