Доступність посилання

ТОП новини
22 Квітень 2019, Київ 15:02

США обвинувачує іранців в організації масштабної хакерської схеми


Заступник генерального прокурора США Род Розенштайн

Влада США обвинувачує дев’ятьох іранців та іранську компанію в організації хакерської схеми, за допомогою якої були викрадені «значні обсяги» інформації з сотень університетів, десятків компаній, ООН, а також представництв американського уряду на користь іранської влади.

Заступник генерального прокурора США Род Розенштайн та інші правоохоронці повідомили про звинувачення 23 березня.

«Для багатьох із цих втручань підсудні діяли за дорученням іранського уряду і, зокрема, Корпусу вартових Ісламської революції», – заявив Розенштайн.

Американські чиновники заявили, що підсудні були пов’язані з Інститутом Мабна, іранською компанією, яка, за їхніми словами, займається хакерством від імені іранського уряду вже декілька років.

За словами заступника генпрокурора, всі обвинувачені перебувають в Ірані, і їм може загрожувати екстрадиція до понад 100 країн, якщо вони виїдуть за межі Ірану.

У Міністерстві фінансів США повідомили, що запроваджують санкції проти Інституту Мабна, всіх дев’яти іранців, обвинувачених у справі, а також підозрюваного з Ірану в ще одній хакерській справі – Бежада Месрі. У січні 2017 року його звинуватили в зламі мережі кабельного телебачення HBO, викраденні епізодів і сценаріїв програм, які ще не вийшли, зокрема «Ігор престолів», і погрозах оприлюднити цю інформацію, якщо йому не виплатять шість мільйонів доларів.

США не мають угоди про екстрадицію з Іраном. Відносини між Вашингтоном і Тегераном є напруженими.

Ця справа є четвертим випадком за останні місяці, коли адміністрація президента США Дональда Трампа звинуватила іноземні уряди у масштабних кібернападах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG