Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 19:06

Киргизстан: президент відправив уряд у відставку після рішення парламенту про недовіру


Сооронбай Жеенбеков

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков підписав указ про відставку уряду після того, як парламент проголосував за вотум недовіри кабінетові.

Як повідомили у прес-службі Жеенбекова, згідно з документом, особи, що займали посади прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністрів, членів уряду, продовжать виконання обов’язків до формування нового складу кабінету міністрів.

Указ вступає в силу з моменту підписання.

18 квітня депутати парламенту Киргизстану проголосували за висловлення вотуму недовіри уряду Сапара Ісакова. Згідно з конституцією Киргизстану, остаточне рішення в питанні звільнення уряду лежить на президентові, який або підписує указ про відставку, або дозволяє кабінетові залишитися.

Голосування щодо вотуму недовіри уряду ініціювала група опозиційних депутатів. Воно відбулося після того, як опозиція розкритикувала щорічний звіт кабінету за 2017 рік.

Водночас владна коаліція, очолювана Соціал-демократичною партією колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, неочікувано відмовилася від підтримки уряду, і за вотум недовіри проголосував 101 зі 112 присутніх на засіданні депутатів. Всього в парламенті Киргизстану – 120 місць.

Такий крок коаліції був несподіваний, бо 39-річного Ісакова, який очолював уряд від серпня 2017 року, вважали близьким соратником Атамбаєва.

Атамбаєв, який нині очолює Соціал-демократичну партію, лідера владної парламентської коаліції, підтримував Жеенбекова на президентських виборах, але почав критикувати його цього місяця.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG