Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2019, Київ 00:09

Івано-Франківськ отримав премію ПАРЄ


Парламентська асамблея Ради Європи оголосила місто Івано-Франківськ переможцем щорічної премії Europe Prize, повідомляє прес-служба ПАРЄ.

«Івано-Франківськ має побратимські відносини з 24 європейськими містами. Місто розвинуло міцне міжнародне співробітництво в багатьох сферах, зокрема в галузі академічної діяльності, оскільки івано-франківські університети тісно співпрацюють з багатьма іншими європейськими університетами. Місто також організовує низку тематичних і святкових заходів, присвячених Дню Європи та Європейському тижню місцевої демократії», — йдеться в повідомленні ПАРЄ.

До шорт-листа нагороди потрапили п'ять інших міст: Бамберг і Мюнстер у Німеччині, Червія в Італії, Іссі-ле-Муліно в Франції та Сопот у Польщі.

Приз Європи (The Europe Prize, Le Prix de l’Europe, в інших перекладах – Європейський приз, Премія Європи, Європейська премія) започаткувала 1955 року Парламентська асамблея Ради Європи. Він ділиться на чотири ступені, у порядку зростання: Європейський диплом, Почесний прапор, Почесний знак і власне Приз Європи.

Цього року з України Почесний знак (другий ступінь відзнаки) отримали Бровари, а останній, четвертий ступінь, Європейський диплом, — Київ і Львів.

Такі відзнаки органам місцевої влади за особливі досягнення в галузі європейської інтеграції присуджують лише один раз. Європейський диплом є необов’язковим ступенем, а Почесний прапор і Почесний знак місто має отримати по черзі обов’язково, щоб мати право претендувати на Приз Європи.

В Україні Приз Європи дотепер мав тільки Харків, який отримав його 2010 року. Почесний знак досі мали також Одеса, Тернопіль і Луцьк, Почесний прапор – Вінниця, Хмельницький, Черкаси, Чорноморськ і Суми. Ще низка міст – зокрема, Чернігів, Євпаторія, Прилуки, Трускавець чи Рівне – були раніше нагороджені Європейським дипломом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG