Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі на місці муралу з написом «Дивізія Галичина» намалювали героїв мультфільмів


Замість муралу з написом «Дивізія Галичина» у Дніпрі, намалювали героїв мультфільмів
Замість муралу з написом «Дивізія Галичина» у Дніпрі, намалювали героїв мультфільмів

У Дніпрі на місці муралу з написом «Дивізія Галичина» намалювали героїв мультфільмів та напис російською «Ребята, давайте жить дружно». Цей проект був ініційований громадською організацією «Честь та віра», заявив у коментарі Радіо Свобода голова громадської організації Роман Горяїнов.

За його словами, мурал створювали упродовж двох днів. На створення фону використали три банки білої фарби, на сам малюнок – 60 балончиків, які придбала організація.

Як зазначив Горяїнов, ініціатива не має ніякого політичного підтексту. Активісти хотіли створити позитивні зображення, щоб «зробити світ хоч трішки добрішим і світлішим».

Наприкінці квітня у Дніпрі через напис «Дивізія «Галичина» стався конфлікт між мешканцями одного з будинків на проспекті Миру та активістами організації «С14». За словами місцевих жителів, вони були обурені тим, що поблизу їхнього будинку невідомі їм особи створили графіті на честь дивізії «Галичина». Один із мешканців будинку замалював напис. Коли активісти «С14» прийшли його відновити, виникла конфліктна ситуація зі штовханиною.

Як розповіли в обласній поліції, двох активістів «С14» запросили до районного відділення поліції, де встановили їхні особи. Відомості про подію внесли до журналу єдиного обліку.

В організації «С14» підтвердили, що графіті було створене їхніми активістами. Вони не заперечують, що на місці події сталась штовханина, але зазначають, що спровокували її не члени організації, а нетверезі мешканці.

75 років тому, 28 квітня 1943 року, була створена 14-а піхотна (гренадерська) дивізія «Галичина» – підрозділ у складі військ Ваффен СС Німеччини. На сьогодні українське суспільство неоднозначно ставиться до вояків і військового підрозділу у складі німецької армії, негативною є оцінка різних кіл у світі.

XS
SM
MD
LG