Доступність посилання

ТОП новини

Міністр соцполітики пояснив, коли можуть підвищити мінімальну зарплату


Андрій Рева, міністр соціальної політики України

У бюджеті поки що немає коштів для підвищення мінімальної зарплати, а чи зможе уряд знайти необхідні кошти, стане зрозуміло на початку липня цього року, розповів в ефірі Радіо Свобода міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, підвищення можливе за умови перевиконання доходів бюджету.

«У першому кварталі було недовиконання бюджету майже на 6 мільярдів. У травні практично вийшли «в нуль». За підсумками червня – ми зараз дивимося. Можна буде сказати тільки на початку липня», – заявив Андрій Рева.

Він пояснив, що підвищення «мінімалки» потребуватиме додаткових перерахувань коштів із державного бюджету в місцеві. На думку міністра, є кілька варіантів, де віднайти необхідні гроші, – митниця та тіньова зайнятість.

«Треба збільшувати дохідну частину бюджету. Зараз ви бачите, які заходи вживаються щодо контрабанди на митниці. Впродовж літа ми вживатимемо серйозних заходів щодо «тіньової» зайнятості, відносно тих «рабовласників», які не хочуть реєструвати людей», – зазначив Андрій Рева.

Він додав, що також треба буде попрацювати з місцевими органами влади щодо «справедливого перерозподілу доходів від податку на доходи фізичних осіб», щоб при підвищенні мінімальної зарплати уряду не довелося збільшувати фінансування місцевих бюджетів.

З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата в Україні становить 3723 гривні.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що цього року її можливо підвищити до 4200 гривень.

Президент України Петро Порошенко вважає, що зростання мінімальної зарплати до 4200 гривень у другому кварталі цього року не є межею.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG