Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура та СБУ провели обшуки у колишнього голови Апеляційного суду Криму – Луценко


«Здійснено повідомлення про підозру Чорнобуку у вчиненні державної зради за ч.1 ст.111 КК України» – генпрокурор

Співробітники Прокуратури Автономної Республіки Крим та Служби безпеки України 11 липня провели обшуки в приміщеннях, в яких живе колишній голова Апеляційного суду Автономної республіки Крим Валерій Чорнобук. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Цього ж дня, згідно з вимогами КПК України, здійснено повідомлення про підозру Чорнобуку В. І. у вчиненні державної зради за ч.1 ст.111 КК України», – вказав генпрокурор у Facebook.

Він також заявив, що Чорнобук займався підривною діяльністю, надаючи допомогу іноземній державі і її представникам у переході судів Криму на здійснення правосуддя на підставі законодавства Росії, що призвело до забезпечення функціонування російських судових органів, анексії Криму.

Раніше Чорнобук відкидав усі звинувачення в підтримці російської влади Криму, повідомляючи, що після анексії був «змушений залишити свою посаду» і переїхати до родини в Дніпро. За його словами, його буквально вигнали з роботи в Криму, не видавши ні трудову, ні особову справу.

Колишній суддя стверджує, що через ЗМІ закликав усіх суддів Криму не присягати Росії, не змінювати громадянства.

У квітні 2014 року разом із Чорнобуком з Криму на материкову Україну приїхали ще три судді: Андрій Мазниця, Андрій Леонов і Олексій Іванченко.

Після переїзду на материкову частину України Чорнобук працював суддею в Апеляційному суді в Дніпропетровській області.

Верховна Рада у вересні 2016 року звільнила за порушення присяги 29 суддів, в тому числі суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Валерія Чорнобука.

Пізніше Вищий апеляційний суд України відмовив колишньому голові Апеляційного суду АРК Валерій Чорнобук в оскарженні постанови Верховної Ради, якою його звільнили з останнього місця роботи в суді Дніпропетровської області.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG