Доступність посилання

ТОП новини

Білий дім погрожує відповіддю критикам позиції Трампа щодо Росії 


Колишній директор ЦРУ Джон Бреннан (на фото) є нині одним із найжорсткіших критиків президента США Дональда Трампа
Колишній директор ЦРУ Джон Бреннан (на фото) є нині одним із найжорсткіших критиків президента США Дональда Трампа

Білий дім погрожує відповісти шести критикам позиції президента США Дональда Трампа щодо Росії. Американська адміністрація заявила 23 липня, що йдеться про колишніх керівників розвідки та правоохоронних органів США, двох із яких Трамп звільнив на тлі розбіжностей щодо розслідування ФБР про ймовірне втручання Росії у вибори 2016 року.

Речниця Білого дому Сара Сандерс заявила, що ці особи «були політизовані та в деяких випадках заробляли на своїй державній службі та допуску до секретної інформації, роблячи безпідставні звинувачення в неприпустимих контактах із Росією або під впливом Росії».

Серед цих осіб – колишній директор ЦРУ Джон Бреннан, який був одним із найпотужніших критиків поведінки Трампа на його зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Гельсінкі минулого тижня.

Після того, як Трамп на прес-конференції сказав про довіру словам Путіна про невтручання Росії у вибори, Бреннан у Twitter, що Трамп «повністю в кишені Путіна», а його коментарі були «зрадницькими».

Також у списку фігурує колишній директор ФБР Джеймс Комі, який відповідав за розслідування ймовірного втручання Росії, коли Трамп звільнив його в травні 2017 року. Згодом Комі назвав Трампа «морально непридатним бути президентом». Серед інших критиків, які звернули на себе увагу Білого дому, – Джеймс Клеппер, Майкл Гейден, Сьюзен Райс та Ендрю Маккейб.

Багато колишніх чиновників США зберігають секретні допуски й після того, як залишають державну службу, оскільки вони продовжують консультувати свої колишні відомства.

XS
SM
MD
LG