Доступність посилання

ТОП новини

Українці люблять свою країну, але переживають, що вона рухається у хибному напрямку – опитування IRI


В Україні багато патріотів, але їх турбує чи є влада такою відповідальною та компетентною, щоб справитися із епідемією коронавірусу, агресивною політикою Росії та іншими викликами. Про це свідчать результати опитування Міжнародного республіканського Інституту США, яке проводилось на контрольованій українським урядом території у січні-лютому цього року, повідомляє Голос Америки.

В умовах епідемії коронавірусної інфекції, ті із громадян України, які взяли участь в опитуванні, назвали головним пріоритетом діяльності влади – покращення стану лікарень та підвищення якості медичних послуг.

Майже в усіх обласних центрах, як вважають опитані, умови у медичних закладах є «поганими» або ж «жахливими».

Найгірший рейтинг отримали медичні заклади Миколаєва, «жахливими» їх назвали 59% опитаних.

Найкраще респонденти оцінили медичні заклади Вінниці. 30% жителів міста вважають умови там «добрими» або ж «дуже добрими».

Напрямок руху країни

Більше половини населення України вважає, що країна рухається у хибному напрямку.

І третина опитаних майже в усіх обласних центрах вважає, що за останній рік економічна ситуація в країні «значно погіршилась».

Результати опитування демонструють, що за останній рік проблема корупції в Україні не зменшилась.

Переважна більшість опитаних в усіх обласних центрах країни (крім Миколаєва) назвали корупцію найсерйознішою проблемою в житті їхнього міста.

Найбільш корумпованими містами респонденти визначили Сєвєродонецьк, Одесу та Херсон.

Зростання патріотизму

На запитання про те, чи відчувають опитані гордість від того, що вони українцями, більшість опитаних відповіли ствердно.

За результатами дослідження, найбільше пишаються своїм українським походженням жителі Львова (92%), Луцька (91%), Тернополя (90%).

У Сєвєродонецьку 71% респондентів сказали, що відчувають гордість від того, що вони є українцями, у Запоріжжі – 72%, а в Маріуполі – 68% опитаних сказали, що вони відчувають «гордість» або «швидше гордість» від того, що вони українці.

Політичні вподобання

Щодо політичних уподобань, то більшість опитаних висловили підтримку партії президента.

Якби вибори до органів місцевого самоврядування відбулися на період проведення опитування (а це січень-лютий 2020 року), то майже в усіх областях перемогла б партія «Слуга народу».

За винятком Маріуполя та Сєвєродонецька, де більшість опитаних підтримують «Опозиційну платформу».

Загалом перша п'ятірка партій-переможців виглядала б так: «Слуга народу», «Опозиційна платфотма», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Свобода».

Напопулярніші міста України

Найважливішими туристичними центрами України виявилися Львів, Одеса та Івано–Франківськ.

Аграрними центрами країни українці визначили міста Кропивницький, Херсон, Вінницю.

Важливими індустріальними центрами респонденти назвали Маріуполь, Харків, Запоріжжя.

А найпопулярнішими мерами в країні стали очільники таких міст, як Хмельницький – 88% підтримки населення, Івано–Франківськ – 80% підтримки, Чернігів – 78% підтримки населення.

  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG