Вибори поруч із війною. Як голосували у Станиці Луганській
Вибори президента у Станиці Луганській відбулися. Відбулися вперше за 9 років. До вашої уваги фоторепортаж про те, як це відбувалося.
![Станиця Луганська розташована за 15 кілометрів від окупованого російськими гібридними силами Луганська. У 2014–2016 роках тут відбувалися запеклі бої. Не тихо тут і зараз. Відстань між позиціями сторін від сотень метрів до кількох кілометрів. Однак, попри це, вибори президента України тут таки відбулися. На фото – вхід до виборчої дільниці у центрі містечка](https://gdb.rferl.org/f99bee02-86dd-44fe-8372-f98f4d02554a_w1024_q10_s.jpg)
1
Станиця Луганська розташована за 15 кілометрів від окупованого російськими гібридними силами Луганська. У 2014–2016 роках тут відбувалися запеклі бої. Не тихо тут і зараз. Відстань між позиціями сторін від сотень метрів до кількох кілометрів. Однак, попри це, вибори президента України тут таки відбулися. На фото – вхід до виборчої дільниці у центрі містечка
![Останнім часом у Станично-Луганський район почали повертатися люди, серед них чимало дітей. Але основна проблема, яка заважає поверненню – нестабільна ситуація та відсутність роботи](https://gdb.rferl.org/f9ed03fb-968c-4e89-ae4b-336f16a392fc_w1024_q10_s.jpg)
2
Останнім часом у Станично-Луганський район почали повертатися люди, серед них чимало дітей. Але основна проблема, яка заважає поверненню – нестабільна ситуація та відсутність роботи
![Унаслідок війни велика кількість людей із цих територій виїхала. Переважна більшість зараз – це люди літнього віку. Вони охоче брали участь у голосуванні](https://gdb.rferl.org/90904046-3566-4ca5-a805-c9bdf5352505_w1024_q10_s.jpg)
3
Унаслідок війни велика кількість людей із цих територій виїхала. Переважна більшість зараз – це люди літнього віку. Вони охоче брали участь у голосуванні
![Попри очікування, явка на дільницях у Станиці Луганській була відносно невелика. У середньому близько 20-30% від кількості виборців за списками](https://gdb.rferl.org/27d85691-4e98-48c4-862b-7c307a33ab92_w1024_q10_s.jpg)
4
Попри очікування, явка на дільницях у Станиці Луганській була відносно невелика. У середньому близько 20-30% від кількості виборців за списками
![Люди скаржилися на занадто довгий бюлетень, особливо літні люди зі слабим зором](https://gdb.rferl.org/2a9193fd-1015-49ea-822d-4c46c79393c4_w1024_q10_s.jpg)
5
Люди скаржилися на занадто довгий бюлетень, особливо літні люди зі слабим зором
![КПВВ «Станиця Луганська» у день виборів працював у штатному режимі. Хоча людей із непідконтрольної території йшло менше, ніж зазвичай](https://gdb.rferl.org/6b9c7a09-0e6b-4894-9951-28040dd277b7_w1024_q10_s.jpg)
6
КПВВ «Станиця Луганська» у день виборів працював у штатному режимі. Хоча людей із непідконтрольної території йшло менше, ніж зазвичай
![Усі дільниці міста у день виборів охоронялися воєнізованими загонами поліції](https://gdb.rferl.org/dfdd66ba-88e6-46cf-a0c9-74179318ffaa_w1024_q10_s.jpg)
7
Усі дільниці міста у день виборів охоронялися воєнізованими загонами поліції
![Українські військові обирали головнокомандувача на польовій виборчій дільниці поблизу передових позицій ЗСУ в Станиці Луганській. Військових привозили до дільниці невеликими групами, аби не зменшувати боєздатність передових позицій](https://gdb.rferl.org/09d3092d-84f7-4bbc-b5c2-cf72e8c77894_w1024_q10_s.jpg)
8
Українські військові обирали головнокомандувача на польовій виборчій дільниці поблизу передових позицій ЗСУ в Станиці Луганській. Військових привозили до дільниці невеликими групами, аби не зменшувати боєздатність передових позицій
![Кореспонденти Радіо Свобода зазначають, що голосування відбувалося з дотриманням усіх процедур](https://gdb.rferl.org/5fc6ecd2-4755-481d-9896-a36f4e1f3c19_w1024_q10_s.jpg)
9
Кореспонденти Радіо Свобода зазначають, що голосування відбувалося з дотриманням усіх процедур
![Військові говорили про важливість участі в голосуванні в країні, де йде війна](https://gdb.rferl.org/553f2f45-793e-491f-8ada-82c9a75c219b_w1024_q10_s.jpg)
10
Військові говорили про важливість участі в голосуванні в країні, де йде війна
![Виборчі дільниці були розташовані в основному у школах, клубах, залізничних вокзалах. На фото – дільниця у школі мікрорайону Кіндрашівка](https://gdb.rferl.org/ca50e3e2-3443-4a2f-89ae-5be54eb6c02f_w1024_q10_s.jpg)
11
Виборчі дільниці були розташовані в основному у школах, клубах, залізничних вокзалах. На фото – дільниця у школі мікрорайону Кіндрашівка
![Виборча дільниця на станції Вільхова, яка до війни була транспортним вузлом. Зараз на одній з вулиць цього села живуть лише у трьох із майже сотні будинків. Люди втекли від війни і не повернулися](https://gdb.rferl.org/905d7f8e-f58f-45d4-a4a5-4435911e4f83_w1024_q10_s.jpg)
12
Виборча дільниця на станції Вільхова, яка до війни була транспортним вузлом. Зараз на одній з вулиць цього села живуть лише у трьох із майже сотні будинків. Люди втекли від війни і не повернулися
![На виборчій дільниці у віддаленому селищі Вільхова у Станично-Луганському районі. Звідси до кордону з Росією лише 11 кілометрів](https://gdb.rferl.org/7fb2ccd7-6fb0-469a-a838-dbfbe0f58cc5_w1024_q10_s.jpg)
13
На виборчій дільниці у віддаленому селищі Вільхова у Станично-Луганському районі. Звідси до кордону з Росією лише 11 кілометрів
![Не зовсім «традиційна» агітація, яку не прибрали у день голосування. Селище Верхня Вільхова](https://gdb.rferl.org/eac09b02-077f-4fce-8b97-e45cb0c454af_w1024_q10_s.jpg)
14
Не зовсім «традиційна» агітація, яку не прибрали у день голосування. Селище Верхня Вільхова
![Дільниця, на якій кореспонденти Радіо Свобода спостерігали за підрахунком голосів, розташована у центрі Станиці Луганської. Голова цієї дільниці відзначив низьку явку. Зареєстровано було 1365 виборців, однак проголосувало лише 374 людини](https://gdb.rferl.org/395ec9ef-f928-49f7-bc18-f9e1a2965306_w1024_q10_s.jpg)
15
Дільниця, на якій кореспонденти Радіо Свобода спостерігали за підрахунком голосів, розташована у центрі Станиці Луганської. Голова цієї дільниці відзначив низьку явку. Зареєстровано було 1365 виборців, однак проголосувало лише 374 людини
![Через низьку явку підрахунок голосів тривав лише годину. Найбільшу кількість голосів люди віддали за опозиційного кандидата Юрія Бойка, на другому місці, з утричі меншою кількістю голосів – діючий президент України Петро Порошенко. Інші кандидати набрали небагато](https://gdb.rferl.org/71dcf8bd-a196-4625-9e03-6eb59d51c43c_w1024_q10_s.jpg)
16
Через низьку явку підрахунок голосів тривав лише годину. Найбільшу кількість голосів люди віддали за опозиційного кандидата Юрія Бойка, на другому місці, з утричі меншою кількістю голосів – діючий президент України Петро Порошенко. Інші кандидати набрали небагато
![Білборд «Думай». Він залишався і в день голосування](https://gdb.rferl.org/dd464402-d97e-44cc-8dee-e8b6bc67361c_w1024_q10_s.jpg)
17
Білборд «Думай». Він залишався і в день голосування