Доступність посилання

ТОП новини

«Титанове збагачення» Миколи Мартиненка («СХЕМИ» | ВИПУСК №164)


«Титанове збагачення» Миколи Мартиненка

Микола Мартиненко – колишній народний депутат України. Упродовж шести скликань він обирався до парламенту. Після Революції гідності політик став ключовою фігурою у створенні «Народного фронту» Арсенія Яценюка.

З 2015 року увага до Мартиненка почала ще більше зростати. Виявилося, що кримінальні справи, де фігурує його прізвище, порушені одразу в кількох європейських країнах: у Швейцарії, Чехії та Австрії. Після оприлюднення інформації про його начебто причетність до відмивання грошей на державному підприємстві він склав депутатський мандат.

Два роки потому НАБУ висунуло підозру Мартиненку та наближеним до нього керівникам державних підприємств у справах, де фігурує декілька закордонних фірм.

Серед них – австрійська фірма Bollwerk, яка тісно співпрацювала з державною Об’єднаною гірничо-хімічною компанією. Закуповуючи продукцію у державного заводу, Bollwerk перепродавала її дорожче, через що державне підприємство недоотримувало кошти, встановило офіційне розслідування.

Але наші журналісти виявили, що державний завод і після цього продовжив співпрацю з цією австрійською компанією, яка має опосередкований стосунок до Миколи Мартиненка. Розслідування Георгія Шабаєва.


«Чорні чоловічки» Медведчука. Офіційне розслідування

В Україні почастішали випадки насилля проти журналістів, перешкоджання їхній законній професійній діяльності. Не в останню чергу через те, що нападники систематично уникають покарання. Ця стаття кримінального кодексу фактично не працює, кажуть медіа-експерти та юристи. Такі справи не часто навіть доходять до суду

Журналісти та оператори нашої програми, на жаль, також стикалися з фізичним перешкоджанням їхній діяльності під час зйомок суспільно важливих матеріалів та розслідувань. Щоб розірвати зачароване коло безкарності, ми домагаємось покарання нападників за допомогою правосуддя. Одна з таких справ (вже переданих до суду) стосується нападу охоронців Віктора Медведчука на нашу знімальну групу біля аеропорту «Київ». Які шанси домогтися тут справедливості?

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG