Доступність посилання

ТОП новини

Закрити метро, ресторани та ТРЦ – Зеленський закликав Кабмін вжити заходів через коронавірус


Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні закликав Кабмін вжити наступні заходи:

1. З 00:01 17 березня заборонити приймати відвідувачів закладам культури, ТРЦ, ресторанам, кафе, фітнес-центрам, іншим закладам харчування, розваг і послуг. Ресторани і кафе зможуть продовжити роботу з приготування їжі, доставку якої люди зможуть замовити додому.

2. Міністерству інфраструктури з 12:00 18 березня заборонити залізничні, авіа- та автобусні міжміське та міжобласне пасажирське перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися в режимі до 10 осіб в маршрутних таксі та таксі, і до 20 чоловік в тролейбусах, автобусах, вагонах трамваїв.

3. Мінфіну провести переговори з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними партнерами з приводу надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу.

4. Найближчим часом очікуємо від НБУ, державних і комерційних банків програм кредитних канікул для малого і середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін. Крім того, громадяни, які отримують пенсію менше 5 000 грн, повинні отримати доплату в розмірі 1 000 грн.

5. В областях, де були підтверджені випадки коронавирусної хвороби, а саме Чернівецькій і Житомирській областях, ввести режим надзвичайної ситуації з 17 березня.

6. Міністерству охорони здоров’я – тимчасово заборонити планові заходи та планові операції. Здійснювати лише термінові та невідкладні заходи. Максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Розробити механізм доставки ліків працівниками «Укрпошти» для людей похилого віку.

7. Заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями. Лідерів усіх церков я дуже прошу з розумінням поставитися до цієї ситуації, коли є загроза людському здоров’ю та життю.

8. Обмежити експорт продуктів харчування – за визначеним урядом переліком.

9. Міністерствам, головам ОДА, місцевого самоврядування, керівникам підприємств – забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній. А також усіх підприємств критичної інфраструктури державної та комунальної власності й вантажного транспорту.

Роботу у звичайному режимі мають продовжити всі без винятку органи державної влади, заклади охорони здоров’я та правоохоронні органи.

XS
SM
MD
LG