Люди з Євромайдану прийшли до «Беркута» додому

Київ – Ліквідацію спецпідрозділу «Беркут» передбачає законопроект, який зареєстрували у парламенті представники опозиції. За їхніми словами, цей спецпідрозділ зганьбив себе, розігнавши й побивши учасників Євромайдану 30 листопада та 1 грудня. Учасники Євромайдану вчора пікетували будівлі, де базуються та мешкають «беркутівці». У результаті ці будівлі взяли під охорону автоматники, а з їхніх вікон акцію протесту обкидали сміттям.

Близько ста учасників Євромайдану в Києві пікетували пункт базування столичного «Беркута» й гуртожиток київської міліції, де зокрема, проживають і бійці цього підрозділу. Обидві ці будівлі розташовані поруч, у Голосіївському районі столиці. Під час пікетування кожну з них охороняло по кілька озброєних автоматників. Учасники протесту кажуть, що приурочили його до 20-річчя від дня заснування «Беркута», і що в ювілей хочуть застерегти бійців цього підрозділу МВС від насильства.

Учасниця протесту під гуртожитком «Беркута», киянка Людмила, була на Євромайдані у ніч на 30 грудня. Вона саме працювала на кухні Євромайдану, коли бійці «Беркута» розігнали й побили його учасників. Вона дивом врятувалася, каже Людмила.

«На кухні було дуже багато роботи. Тому я не бачила початку штурму. Вже потім хлопці оточили нас, жінок, під стелою на Майдані, щоб прикрити собою від ударів кийками. Частина людей падала, їх тягли по сходах. Ми з іншою частиною змогли дивом прорватися і побігли вулицями, за нами продовжували гнатися. Казали: прийдемо у Митний союз – ми вам ще дамо!», – згадує Людмила.
http://radiosvoboda.share.rferl.org/flashembed.aspx?t=vid&id=25191495&w=640&h=363&skin=embeded
Учасники пікету під будинком, де живуть «беркутівці», тримають у руках саморобні плакати і фото побитих до крові людей після сутичок з міліцією 30 листопада та 1 грудня. Вони скандують: «Не бийте наших дітей!», і намагаються розпочати розмову з усіма, хто заходить до гуртожитку чи виходять з нього. На вході чергують кілька автоматників у масках, вони пропускають лише тих, хто тут мешкає. Тим часом жителі міліцейського гуртожитку зібралися на балконі й кидають в учасників протесту яйця, порожні пляшки та сміття.

Радіо Свобода спробувало поговорити з одним з мешканців будинку, який вийшов на автостоянку. Він у відповідь лише спробував переконати, що мешканці гуртожитку не причетні до побиття людей під час Євромайдану.

«А ви впевнені, що тут живе саме той «Беркут»? Ви спершу розберіться!»

У ніч на 30 листопада фотограф Reuters Гліб Гаранич сфотографував «беркутів ця», який керував розгоном мітингу і побиттям людей на майдані Незалежності. Самому Гараничу там розбили голову. Водночас користувачі соцмереж впізнали на тому фото командира третьої роти «Беркута» Євгена Антонова, або ж його точного двійника.

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив учора, що міліція вже знає і заарештувала частину з тих, хто, на її думку, спровокував сутички 1 грудня. Міністр каже, що віддав наказ не застосовувати силу до мирних протестів, і звільнив начальника київської міліції Валерія Коряка. Водночас, досі не заарештований жоден з «беркутівців», які били українських журналістів та учасників Євромайдану 30 листопада на майдані Незалежності та 1 грудня на вулиці Банковій. Захарченко обіцяє розібратися.

Через події 30 листопада та 1 грудня спецпідрозділ МВС «Беркут» має бути ліквідований, вважають в опозиції. Відповідний законопроект уже зареєстрували у Верховній Раді, повідомив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

«Трагічне свято – це 25 років сумнозвісному підрозділу «Беркут». У парламенті зареєстрований закон про ліквідацію «Беркута» і про позбавлення спеціальних та військових звань всього начальницького і рядового складу цього ганебного міліцейського підрозділу», – заявив минулого вечора Яценюк з трибуни Євромайдану. Він сподівається, що законопроект отримає у парламенті більшість голосів.