З боку СБУ не було помилок при вилученні відео в рамках справи про вбивство Шеремета – Грицак

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляє, що в рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета помилки в слідстві, про які раніше сказав генпрокурор Юрій Луценко, спецслужби не стосуються.

За його словами, співробітники СБУ вилучали диски відеоспостереження лише за однією адресою і передали їх Національній поліції.

«Ми вилучали за окремим дорученням слідчого 4 жорстких дисків за однією адресою і ці 4 жорстких диски були передані в Нацполіцію без будь-яких втручань у них. Тому про помилки, які були виявлені, будь ласка, запитуйте у генпрокурора. До нас ніяких звернень з цього приводу не надходило», – сказав Грицак.

Напередодні генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав помилкою невилучення важливого відеозапису у справі щодо загибелі Павла Шеремета.

Журналісти проекту «Слідство.Інфо» разом з представниками міжнародної мережі OCCRP 10 травня презентували у Києві документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета. Автори фільму-розслідування «Вбивство Павла» заявляють, що їм вдалося викрити деталі, на які офіційне слідство не звернуло увагу.

Журналісти кажуть, що встановили осіб, які у ніч перед вбивством перебували біля будинку, де проживав Павло Шеремет. За версією авторів фільму, ці особи можуть бути як свідками, так і співучасниками подій тієї ночі, проте правоохоронці їх не допитували.

У фільмі називаються імена встановлених осіб, зокрема Ігоря Устименка. З посиланням на власні джерела журналісти вказують на можливу його причетність до Служби безпеки України.

Журналісти зазначають, що до виходу фільму не розкривали виявлених фактів перед офіційним слідством, проте звертались до СБУ, Генпрокуратури та МВС із проханням відповісти на питання у справі Шеремета. Деякі звернення, за словами авторів фільму, залишись без відповіді, на деякі – отримали відмову.

Білоруський, російський та український журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня в центрі Києва в результаті вибуху автомобіля. Поліція кваліфікує його загибель як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. До розслідування вбивства на прохання української влади приєдналося Федеральне бюро розслідувань США.