Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 11:26

Луценко назвав помилкою неврахування оприлюдненого журналістами відеозапису у справі Шеремета


Місце загибелі журналіста Павла Шеремета, 20 липня 2016

Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав помилкою невилучення оприлюдненого журналістами-розслідувачами відеозапису у справі щодо загибелі Павла Шеремета. Про це він сказав під час свого виступу у Верховній Раді.

«Вилучивши 201 камеру відеоспостереження, ще одна – і як виявилось, найважливіша – камера не була вилучена, що увесь цей час не давало дуже важливої інформації слідству. Завдяки журналістам ці відеозаписи стали відомими, шкода, що на весь світ, а не тільки для слідчих», –заявив генпрокурор.

За словами Луценка, керівництво Міністерства внутрішніх справ також визнало помилку, і зараз намагається надолужити згаяний час.

Журналісти проекту «Слідство.Інфо» разом з представниками міжнародної мережі OCCRP 10 травня презентували у Києві документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета. Автори фільму-розслідування «Вбивство Павла» заявляють, що їм вдалося викрити деталі, на які офіційне слідство не звернуло увагу.

Журналісти кажуть, що встановили осіб, які у ніч перед вбивством перебували біля будинку, де проживав Павло Шеремет. За версією авторів фільму, ці особи можуть бути як свідками, так і співучасниками подій тієї ночі, проте правоохоронці їх не допитували.

У фільмі називаються імена встановлених осіб, зокрема Ігоря Устименка. З посиланням на власні джерела журналісти вказують на можливу його причетність до Служби безпеки України.

Журналісти зазначають, що до виходу фільму не розкривали виявлених фактів перед офіційним слідством, проте звертались до СБУ, Генпрокуратури та МВС із проханням відповісти на питання у справі Шеремета. Деякі звернення, за словами авторів фільму, залишись без відповіді, на деякі – отримали відмову.

Білоруський, російський та український журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня в центрі Києва в результаті вибуху автомобіля. Поліція кваліфікує його загибель як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. До розслідування вбивства на прохання української влади приєдналося Федеральне бюро розслідувань США.

6 серпня стало відомо, що Національна поліція України проводить службову перевірку щодо можливої організації першим заступником голови поліції Вадимом Трояном незаконного стеження за керівниками інтернет-видання «Українська правда» Павлом Шереметом та Оленою Притулою. За словами Трояна, він сам ініціював таку перевірку. Він наголосив, що у Нацполіції не проводяться незаконні дії щодо журналістів та спостереження за ними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG