
На початку тижня Ліван відкинув американсько-французький план поетапного припинення вогню і запропонував негайне введення 15 тисяч своїх військ у буферну зону на півдні країни з одночасним виведенням ізраїльських військ з Лівану. Прем‘єр-міністр Ізраїлю Егуд Ольмерт назвав пропозиції Бейрута "цікавими" і вартими уваги:
"Чесно кажучи, ми вивчаємо це. Воно виглядає, безумовно, цікаво і ми аналізуємо все з прискіпливою увагою". Генеральний секретар Ліги арабських країн Амр Мусса розраховує на прийняття пропозицій Лівану на переговорах в ООН. Та й автори резолюції не приховують, що вони намагаються врахувати пропозиції всіх сторін.
Тим часом міністр закордонних справ Німеччини Франк - Вальтер Штейнмаєр у вівторок рушив у триденне турне в регіон, щоб переконати арабів і Ліван у підтримці резолюції. Німецький чільник сказав у Берліні наступне:
Бомбардування південних окраїн Бейрута. 4 серпня 2006р. |
(© epa) |
"Проект резолюції Ради безпеки, який буде запропонований цього тижня в Нью – Йорку, дає реальний шанс для негайного і такого бажаного припинення вогню на Близькому Сході. Передумовою для цього є те, що обидві сторони, Ізраїль та Ліван, згодні на розміщення в прикордонних районах Півдня Лівану міжнародних стабілізаційних сил".
Ізраїль погоджується на розміщення в регіоні міжнародних сил, але на півдні Лівану тривають бої з “Хезболлою”. Ось як відреагував на ситуацію один із ізраїльських військових чільників, генерал Йоссі Купервассер:
"Люди запитують, чому ізраїльська армія не розгромила “Хезболлу” впродовж п‘яти хвилин. Але дозвольте мені вам відповісти: розгром “Хезболли” – це не приготування піцци. І це потребує часу".
І ніби на підтвердження цих слів генерала, цього дня знову загинули як ізраїльські вояки, так і бойовики “Хезболлли”. Війна в Лівані триває.