Доступність посилання

ТОП новини

Влада Монголії підтвердила, що видаватиме посвідки на проживання росіянам, які втекли від мобілізації


Голова Департаменту у справах громадянства та іноземних громадян МЗС Монголії повідомив, що його країна видаватиме посвідки на проживання всім росіянам, які поїхали з Росії, втікаючи від мобілізації. За його словами, відомство ухвалило рішення врегулювати видачу віз росіянам «на гнучких умовах».

Всього в Монголії існують 56 різних форм проживання для іноземців, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки, таких, як дозвіл на проживання, інвестування, проживання за сімейними обставинами, працевлаштування, навчання та інші.

«Росіяни зможуть отримати ту ППП (посвідка на постійне проживання – ред.), за якою звертаються», – сказав урядовець.

Міністр закордонних справ та торгівлі Монголії раніше також заявив, що обмежень на в’їзд та виїзд іноземців через кордон не буде.

Читайте також: Молдова нагадала своїм громадянам у РФ про відповідальність за участь у війні Росії проти України

За словами голови Департаменту у справах громадянства, через «складну ситуацію» в Росії впродовж останніх днів потік звернень росіян щодо ППП в Монголії різко збільшився, як і кількість людей, які в’їжджають з Росії через кордон Монголії. Особливо він виріс після оголошення російським главою держави Володимиром Путіним 21 вересня мобілізації в Росії і після того, як 24 вересня колишній президент Монголії Елбегдорж закликав бурятів та інші нацменшини рятуватися від мобілізації в його країні і заявив: «Ми, монгольці, зустрінемо вас з розкритими обіймами та відкритим серцем».

За даними МЗС Монголії, з 15 вересня лише через прикордонний пункт «Кяхта - Алтанбулаг» (туди веде дорога з Улан-Уде) до Монголії в’їхали понад 5 тисяч громадян РФ. При цьому після оголошення мобілізації через нього вже в’їжджали від 600 до тисячі осіб на день із російськими паспортами.

Громадяни Російської Федерації мають право на одноразовий в’їзд до Монголії без візи терміном до 30 днів. Але сумарний термін перебування в країні не повинен перевищувати 90 днів упродовж пів року. Щоб залишитись у країні на довший термін, росіянам необхідно отримувати ППП.

Крім Монголії, громадяни Росії масово тікають від мобілізації до Грузії, Вірменії, Туреччини та країн Центральної Азії: Казахстан, Киргизстан та інші.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

ООН від початку повномасштабного вторгнення РФ підтвердила загибель в Україні 9 701 цивільного, йдеться у звіті за 25 вересня 2023 року. Реальна кількість жертв, вказують аналітики, є набагато більшою.

Усього із 24 лютого 2022 року ООН зафіксувала в Україні 10 582 випадків загибелі цивільних людей, а також щонайменше 19 875 випадків поранення цивільних. Про це заявив верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк 22 лютого 2024 року.

«Ймовірно, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою», – кажуть в місії.

XS
SM
MD
LG