Доступність посилання

ТОП новини

Якщо НАТО не може дати раду в Афганістані, то для чого потрібне воно? Белград блокує угоду з ЄС (огляд європейської преси).


Василь Зілгалов Прага, 7 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса обговорює розходження в НАТО щодо операцій в Афганістані. Чимало газет вважають, що йдеться про подальшу долю Альянсу. Деякі видання інформують про розходження у сербських політичних верхах щодо підписання угоди з ЄС, тут у центрі дискусій знову доля Косова та позиція Росії, яка застерігає Європу від прецеденту у разі визнання односторонньої незалежності Косова.

Британська «Дейлі Телеграф» вважає, що сумніви деяких країн-членів НАТО у розгортанні своїх сил в Афганістані не служать перспективі Альянсу. Газета цитує Держсекретаря США Кондолізу Райс, яка каже, що успіхи або неуспіхи у боротьбі з талібами є своєрідним іспитом для НАТО за майже 60 років його існування. «Дейлі Телеграф» вважає, що таким країнам, як Франція чи Німеччина не личить, коли їхні контингенти в Афганістані не є пропорціональними за кількістю з такою країною, як Голландія. Ця британська газета також ставить питання про те, що якщо НАТО не в змозі допомогти США в Афганістані після 11 вересня 2001 року, то для чого тоді потрібний такий союз, і продовжує: чи цього хоче Європа?

Впливова лондонська «Файненшел Таймс» пише у четвер, що незгоди між переобраним у президенти Сербії Борисом Тадичем і націоналістом-прем’єром Воїславом Коштуницею не дозволили Белграду підписати угоду з ЄС з перспективою членства Сербії в спільноті. Ця лондонська газета наводить слова речника ЄС, комісара з питань розширення спільноти Олі Рена, який вважає, що блокування в Белграді ідеї прискореної інтеграції Сербії – це «глухота до голосу сербського народу, який на виборах проголосував за європейське майбутнє». «Файненшел Таймс» також вважає, що ні опір сербських націоналістів, ні позиція Росії не зашкодять ЄС, ймовірно, 18 лютого затвердити план визнання одностороннього проголошення Приштиною незалежності Косова.

Ще одна лондонська газета – «Ґардіан» – пише про концерт 11 лютого знаменитої британської групи «Діп Пьорпл» у Кремлі, що робиться за гроші російського «Ґазпрому». Вже відомо, що на концерті будуть присутні Дмітрій Медведєв та Владімір Путін. Газета вважає, що, незважаючи на намагання Москви показати Медведєва таким собі любителем року і лібералом, останній продовжить політику Путіна.
XS
SM
MD
LG