Доступність посилання

ТОП новини

Міністри оборони країн НАТО про перспективи розвитку з Росією


Людмила Пилип У Вільнюсі продовжується неформальна зустріч міністрів оборони країн НАТО та партнерів альянсу. Учасники форуму обговорили аспекти перебування натовського контингенту в Афганістані та співпрацю з Україною. Сьогодні на порядку денному Вільнюської зустрічі розвиток відносин НАТО з Росією.

Вчора центральною темою Вільнюської зустрічі стало обговорення подальшої долі натовської місії в Афганістані. У перебігу дискусії Північноатлантичної ради альянсу одні члени альянсу зазначали про необхідність надіслати більшу кількість військових в Афганістан, інші – відмовитися від дислокації своїх сил на півдні країни, де зростає озброєний опір талібів.

Генсек НАТО Яап де Хооп Схефера вважає, що крах місії НАТО в Афганістані може стати причиною терактів на Заході. Він закликав партнерів розділити відповідальність за долю місії. За словами Генсека, у Вільнюсі не йшла мова про те, хто і скільки військових направить до Афганістану, однак обговорення цієї теми підготує підставу для ухвалення значніших рішень на квітневому саміті НАТО в Бухаресті.

Україна отримує підтримку НАТО

У Вільнюсі також відбулось засідання Комісії Україна-НАТО , в якій взяв участь міністр оброни України Юрій Єхануров. Це його перший досвід як міністра оборони на Комісії Україна-НАТО . Український міністр поінформував про пріоритети України у відносинах з НАТО, про реформування армії та українського сектору оборони. Юрій Єхануров спробував доказати серйозність намірів України приєднатися до Плану дій щодо НАТО. Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер з цього приводу зазначив: «Альянс високо оцінює конкретні результати, які НАТО і Україна досягли упродовж десяти років відмінної співпраці, а також те, що ми здійснюємо для поглиблення нашого співробітництва. Україна отримує підтримку НАТО у своїх зусиллях зі здійснення реформ та руху з наближення до Північноатлантичного союзу».

Сьогодні на порядку денному Вільнюської зустрічі буде обговорення питання відносин НАТО з Росією. Відбудеться засідання Ради Росія-НАТО. Вперше за часів вступу Литви до альянсу до Вільнюса прибув міністр оборони Росії Анатолій Сердюков. Напередодні форуму представники НАТО зазначили, що під час Вільнюської зустрічі може бути ухвалена програма співробітництва альянсу з Росією на 2008 рік. Передбачається, що буде обговорене питання щодо розміщення системи ПРО в Польщі та Чехії.

Матеріал до теми:

•&nbsp У Вільнюсі триває неформальна зустріч міністрів оборони країн Північноатлантичного альянсу, відбулося і засідання Комісії Україна-НАТО
XS
SM
MD
LG