Доступність посилання

ТОП новини

Дітям з гірських районів Івано-Франківщини розповідають, що таке корупція і як їй протидіяти


Галина Добош Івано-Франківщина, 13 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Кожний другий прикарпатець зізнається, що давав хабарі, нерідко добровільно, виправдовуючи корупцію як зручний механізм вирішення проблем. Хоча випадків вимагання хабарів все-таки більше – від сантехніка ЖЕКу до чиновника білого будинку. Це дані із загальнонаціонального дослідження стану корупції в Україні, яке провели минулого року в рамках проекту «Гідна Україна». Кожний другий прикарпатець готовий протидіяти корупції, хоча наразі не дуже активно відстоює свої права..

Молодь віддалених гірських районів – Верховинського, Косівського, Надвірнянського і Рожнятівського має обмежений доступ до публічної інформації, отже, менше знає, що таке корупція, які її види і прояви, як їй протидіяти – таким був основний аргумент при виборі учасників проекту «Для молоді – некорумповане завтра». Спершу були зустрічі з педагогами, яких ознайомили з результатами загальнонаціонального дослідження. Зараз проходять тренінги з волонтерами – це представники рад учнівського самоврядування шкіл обласного центру. Заняття з ними проводить полковник міліції у відставці Людмила Ткаченко.

«Ми спочатку провели опитування, як ви ставитесь до явища корупції. Майже переважна більшість написали про те, що хотіли б дізнатися, що таке корупція, які причини виникнення корупції, чому багато залежить від суб’єктивного, як побороти в собі це, як протидіяти цьому злу – ясно, що діти розуміють, що побороти її неможливо, інакше давно б побороли», – зазначила Людмила Ткаченко.

Замість лекцій – гра та комікси

Із березня волонтери виїжджатимуть в райони, де передаватимуть одноліткам знання з антикорупційної тематики за принципом «рівний – рівному». А ще повезуть у гірські школи понад 5 тисяч буклетів-коміксів «Історія про те, де живе корупція». Дітям цікавіше, коли займатись з ними у формі гри чи з допомогою яскравих картинок, – стверджує керівник Молодіжного громадського центру «Еталон» Леся Аронець.

«Ми зобразили у вигляді корупціонера такого восьмиглавого хижака, такого пихатого, грубого чиновника, в якого на золотому ланцюгу написано «корупція». І от, власне, замість рук у нього ті прояви: хабарництво, протекціонізм, сватівство, кумівство, і що він робить, які дії. І ми надіємось, що з допомогою молоді ті всі його щупальця будуть скручені і Україна буде чистою», – розповідає Леся Аронець.

А ще проведуть серед учнів антикорупційний конкурс-есе. Для переможців готують десять цінних подарунків.
XS
SM
MD
LG