Доступність посилання

ТОП новини

Україна: Косово не може стати прецедентом для вирішення інших заморожених конфліктів, зокрема, на теренах колишнього СРСР


Про це заявив міністр закордонних справ України Володимир Огризко під час візиту до Брюсселя. Він, однак, зазначив, що позиція України щодо самопроголошеної держави наразі сформована неостаточно, її мають оприлюднити до завтра. Міністр також заявив, що вважає корисною участь українського контингенту у складі миротворчої місії в Косові.


Про це заявив міністр закордонних справ України Володимир Огризко під час візиту до Брюсселя.

Він, однак, зазначив, що позиція України щодо самопроголошеної держави наразі сформована неостаточно, її мають оприлюднити до завтра.

Міністр також заявив, що вважає корисною участь українського контингенту у складі миротворчої місії в Косові.

Тим часом лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що Україна має ініціювати міжнародну конференцію щодо порядку гарантії державних суверенітетів.

За словами Януковича, проголошення незалежності краю без згоди на це Сербії фактично знищило той порядок, який встановили в питанні непорушності кордонів після Другої світової війни.

Голова Партії регіонів зазначає, що прецедент Косова може підштовхнути ті виклики й ризики, які існують і для України.

Вчора парламент краю Ковово оприлюднив декларацію про незалежність. Напередодні Євросоюз схвалив скерування до Косова поліцейської місії із 1800 осіб.

Президент Сербії Боріс Тадич вже заявив про намір зробити все можливе для скасування протиправного, на його думку, проголошення незалежності краю.

Проти виступають також Росія і деякі держави Євросоюзу, зокрема Кіпр.

На термінове засідання з цього питання збереться сьогодні Рада Безпеки ООН за ініціативою Росії.

Косово намагається відокремитись від Сербії з 1999 року, коли край перейшов під тимчасову адміністрацію ООН.

Матеріали до теми:

• Незалежність Косова: перші реакції з України

• Край Косово проголосив незалежність • Косово – незалежне • 18 лютого Північноатлантична рада обговорить ситуацію в Косові після сьогоднішнього проголошення незалежності краю • Незалежність Косова: Рада Безпеки ООН залишається розколотою • Уряд Сербії проголосив, що одностороннє відокремлення Косова вважатимуть недійсним і нелегальним • Косовари повертаються додому на «історичні» вихідні • Майбутнє незалежного Косова: ще дуже багато нових викликів • Cербія обрала прозахідного президента
XS
SM
MD
LG