Доступність посилання

ТОП новини

Візит Юлії Тимошенко до Москви, переговори Віктора Ющенка у Парижі і Володимир Кличко перед важливим двобоєм у Нью-Йорку (Європейська преса)


Олекса Семенченко

Лондон, 21 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Довелося досить довго гортати французькі газети, щоб нарешті натрапити на коротке повідомлення про візит до цієї держави президента України Віктора Ющенка. Le Journal du Dimanche au quotidien вміщує публікацію під заголовком «НАТО: Україна настійливо клопочеться про членство». Щоденник зазначає: «Президент України Віктор Ющенко попросив у свого французького колеги Ніколя Саркозі підтримки щодо зближення його країни з НАТО. «Ми цілковито погодилися, що це є суверенним правом України формувати засади своєї політики в галузі безпеки й оборони. Франція підтримує це право України», – заявив український президент щодо своєї зустрічі з головою Французької держави. Та ця ідея є далекою від одностайної підтримки в самій Україні, – наголошує газета.

Інше франкомовне видання – швейцарська Tribune de Geneve вміщує на своїх шпальтах статтю під назвою «Тимошенко в Москві: угода щодо газу між Росією й Україною добре розвивається». Газета посилається на слова російського прем’єра Віктора Зубкова про втілення в життя газової угоди, яку нещодавно досягли президенти Ющенко та Путін. Таким чином, як вважає видання, безпосередній ризик нової кризи між двома країнами, як виглядає, відсувається. Щоденник також наводить слова Юлії Тимошенко про те, що не було жодного питання на перемовах, яке не вдалося б урегулювати «позитивно й цілком ефективно». Пані Тимошенко назвала безмежним потенціал співпраці між двома країнами, наголошує швейцарський часопис і додає: «Газпром прагне ще більше зміцнити позиції на українському ринку і контролювати не лише весь український імпорт газу, але й його національний видобуток. Зі свого боку, пані Тимошенко … кілька разів заявляла про бажання одержувати від Росії більшу плату за транзит російського газу через Україну».

Британська газета Times пише про наближення двобою боксерів-надваговиків, що відбудеться за участі Володимира Кличка цієї суботи у Нью-Йорку. Заголовок є промовистим: «Володимира Кличка та Султана Ібраґімова в Нью-Йорку не помічають».

У публікації, зокрема, мовиться: «Були часи, коли чемпіон світу у надважкій категорії не міг пройти вулицею Нью-Йорка так, щоб не бути оточеним натовпом… Чемпіон-надваговик був королем спорту… Побачити його живцем для більшості людей було справжньою подією. Часи міняються. У суботу Володимир Кличко та Султан Ібраґімов зійдуться у першому об’єднавчому двобої століття на стадіоні Madison Square Garden, але їхній захмарний статус не звільняє від необхідності якось продати цю подію. Цього тижня Кличка, чемпіона за версією IBF, та Ібраґімова – чемпіона за WBO – показували у найжвавішому місці, яке тільки змогли знайти промотери: Hard Rock Café на Таймз Сквер. Звичайно, рух транспорту не зупинився, але багато туристів фотографували їх. Скільки з них знають, як пишуться їхні імена, є дискусійним питанням». Газета також зазначає, що Кличко є, без сумніву, зіркою й беззастережним фаворитом суботнього бою.
XS
SM
MD
LG