Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники закликають Президента та уряд навести лад у системі виконання покарань


Поширеним явищем, за словами правозахисників, стали нелюдські умови утримання і катування у закладах позбавлення волі.

Сьогодні вони оприлюднили відкритий лист до голови держави.

За словами експерта з пенітенціарних питань Олександра Беци, «правозахисні організації вважають, що державна кримінальна виконавча служба України за нинішнього її керівництва не спроможна компетентно, прозоро, відповідально та ефективно виконувати покладені на неї функції та завдання».

Водночас голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров заявив, що діяльність Державного департаменту з питань виконання покарань «стає дедалі закритішою».

Поширеним явищем, за словами правозахисників, стали нелюдські умови утримання і катування у закладах позбавлення волі.

На думку правозахисників, така ситуація призводить до грубих порушень прав засуджених та персоналу установ Департаменту, до численних службових зловживань.

Зокрема, за повідомленням правозахисників, минулого року урядова комісія здійснювала перевірку Департаменту і засвідчила, що його керівництво ігнорує вимоги закону щодо створення належних матеріально-побутових умов утримання засуджених. А проведена ревізія фінансово-господарської діяльності відомства виявила низку грубих зловживань і нецільового використання бюджетних коштів у великих розмірах.
XS
SM
MD
LG