Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 13:34

У Києві стартує форум «Україна – Європа»


Тетяна Ярмощук Київ, 28 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у Києві розпочнеться дводенний Міжнародний форум «Україна – Європа». Для участі у ньому до української столиці з’їхалася низка відомих людей. На відкритті буде присутній і Президент Віктор Ющенко.


Енергетична безпечна, інвестиції, відносини України з Європою та Росією. Це ті питання, які обговорюватимуть під час Міжнародного форуму «Україна – Європа».

Як каже один з організаторів заходу, голова Ради Нацбанку Петро Порошенко, ця подія викликала чималий інтерес іноземців. За його словами, зареєструвались понад 450 учасників.

Петро Порошенко на Форумі «Україна – Європа» у Вроцлаві 2007 року
(forum-ekonomiczne.pl)
«Та зацікавленість не буде просто дискусією, вона виллється у конкретні, практичні пропозиції, в конкретні позиції Європи з тих тем, які включені у порядок денний нашого форуму. А це те, що бере людей за живе. Це і проблема пересування, і проблеми економічних інвестицій, це і проблеми узгодження зовнішньої політики. Це абсолютно відверта і гостра розмова на всі найболючіші теми, починаючи від Косова, закінчуючи трансатлантичним співробітництвом», – каже Петро Порошенко.

Взяти учать у форумі погодилася низка відомих політиків та науковців.Розповідає речник МЗС Василь Кирилич: «Запрошено іноземних гостей високого рівня: прем’єр-міністра Литви, колишнього президента Естонії, колишнього президента Румунії, а також радника Центру стратегічних і міжнародних досліджень США Збіґнєва Бжезинського».

Україні допоможе польський досвід євроінтеграції


Форум «Україна – Європа» є продовженням Економічного форуму, який уже 18-й рік проходитиме в Польщі. Саме цей захід, за словами керівника проектів Інституту східноєвропейських досліджень Мирослава Скурки, став майданчиком для обговорення євроінтеграції Польщі. Отож його вирішили поширити і на форум «Україна – Європа».

«Думка про те, щоб поширити ідею Економічного форуму на форум „Україна – Європа“, у нас з’явилася два роки тому. Минулого року вона матеріалізувалася у першому форумі, який пройшов у Вроцлаві. Основна ідея – це створення майданчику для обміну досвідів. Мета форуму „Європа – Україна“ – це допомога усвідомленню того європейського процесу, який, ми очікуємо, пройде Україна», – розповідає Мірослав Скурка.

Міжнародний форму «Україна – Європа» у Києві проходитиме вперше. Триватиме він два дні.

Recommended

XS
SM
MD
LG