Доступність посилання

ТОП новини

«Мінеральний» бізнесмен на чолі Львівщини у статусі «тимчасового»


Галина Терещук Львів, 28 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Тимчасово виконувачем обов’язків голови Львівської ОДА Указом Президента призначений підприємець Микола Кміть. Представив нового керівника заступник голови Секретаріату Роман Безсмертний. Микола Кміть — президент холдингу IDS «Group», куди входять підприємства з виробництва і продажу мінеральних вод «Моршинська» і «Миргородська».

Прізвище Миколи Кмітя як нового керівника області спантеличило більшість місцевих політиків та представників влади. У Львові його не знають.

Миколі Кмітю 42 роки, він наймолодший керівник області за всі роки, а ще й позапартійний. Мешкає у Моршині, є заможною людиною. Досвіду роботи в державному управлінні не має. Однак він був позаштатним радником мера Львова з економічного розвитку. І це підтвердив Радіо Свобода міський голова Андрій Садовий: «Власне цей досвід, який він приносив, був важливий, тому що він є людиною виваженою і розумною».

Мер сподівається, що відтепер буде нова тісна співпраця між мерією і обласною адміністрацією в питаннях підготовки Львова до чемпіонату з футболу «Євро-2012». Прогнозують, що Андрій Садовий відтепер буде кадровим консультантом Микола Кмітя.

Був стриманий в обіцянках

Під час представлення Микола Кміть був стриманий в обіцянках.Йому не знайомий депутатський корпус облради, керівники представницького і виконавчого органів влади. Він приглядатиметься до старої команди, хоча експерти прогнозують звільнення більшості заступників.

Щодо поєднання бізнесу і влади, то Микола Кміть сказав: «Бізнес залишився вчорашнім, у нас тепер державна робота. Ці речі абсолютно розділені».

На запитання Радіо Свобода, для чого успішному, заможному бізнесмену посада в обласній владі, де плетуться численні інтриги, Микола Кміть відповів: «Хто як не ми».

Вперше Львівщиною керує людина з великого бізнесу, а не політик, який застосовує адмінресурс на виборах. І хто кращий, невдовзі покаже час.
XS
SM
MD
LG