Доступність посилання

ТОП новини

У Росії сьогодні проходять вибори Президента


На виборах, як вважають, легку перемогу здобуде віце-прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. Його висунув на свого наступника діючий Президент Росії Володимир Путін, якому Конституція забороняє балотуватися втретє поспіль. Медведєв у відповідь заявив, що в разі перемоги призначить Путіна Прем’єр-міністром.


На виборах, як вважають, легку перемогу здобуде віце-прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.

Його висунув на свого наступника діючий Президент Росії Володимир Путін, якому Конституція забороняє балотуватися втретє поспіль.

Медведєв у відповідь заявив, що в разі перемоги призначить Путіна Прем’єр-міністром.

У виборчих перегонах взяли участь також лідер комуністів Геннадій Зюганов, керівник Ліберально-демократичної партії Володимир Жириновський та 38-річний москвич, лідер Демократичної партії Андрій Богданов.

Правозахисники й деякі спостерігачі вважають, що Медведєв переможе інших кандидатів із великим відривом завдяки контролеві Кремля над більшістю засобів інформації, в першу чергу над телебаченням.

Ще до закриття виборчих дільниць у європейській частині Росії, Центральна виборча комісія країни повідомила, що явка виборців становила понад 60 відсотків.

За перебігом виборів у Росії спостерігають понад мільйон російських і лише 235 міжнародних спостерігачів.

Раніше Організація з безпеки і співробітництва в Європі відмовилася посилати спостерігачів до Росії через суворі обмеження, які запровадили на діяльність західних спостерігачів у Російській Федерації.

За повідомлення заступника міністра внутрішніх справ Росії Олександра Чекаліна, під час голосування якихось серйозних порушень не було зареєстровано.

Також спостерігачі від Шанхайської організації співпраці, котрі стежили за перебігом виборів, заявили, що в цілому задоволені організацією виборчих перегонів.

Натомість активісти російської незалежної асоціації «Голос», що займається захистом прав виборців, навпаки, повідомили про сотні порушень в перебігу голосування. Як зазначила в інтерв’ю Радіо Свобода виконавчий директор організації Лілія Шібанова, влада зробила усе, щоб результати голосування було складно проконтролювати.

******** Посол Росії в Українi задоволений тим, що при владi в Росiйськiй Федерацiї залишиться та ж сама команда.

На прес-конференцiї в недiлю в Києвi Вiктор Черномирдiн висловив сподiвання, що кiстяк команди «в основному збережеться». При цьому він заначив, що в Росії є команда вже 8 років.

За словами Черномирдiна, кандидат у президенти Росiї Дмитро Медведєв є прагматичним полiтиком, який «дуже пiдходить» для роботи на посадi глави держави.

Вмктор Черномирдiн нагадав, що Дмитро Медведєв запропонував чинному президенту Володимиру Путiну обiйняти посаду прем''єр-міністра Росiї, i той дав згоду. «Йому (Путiну) буде не легше, а навiть тяжче на цiй посадi, але з його боку – це благородний вчинок в iм''я Росiї-, – зазначив посол.

При цьому вiн не виключив, що Володимир Путiн через чотири роки балотуватиметься на посаду президента.

Віктор Черномирдiн також сподiвається, що в українсько-російських вiдносинах змiни будуть лише на лiпше.

За словами посла, Україна зараз переживає «певною мiрою» перiод, через який Росiя пройшла в серединi 90-х рокiв. Зокрема це стосується вiдсутностi взаємодiї мiж гiлками влади. «Головне – не затягувати цей процес, оскiльки це дуже серйозно вплине на людей», – зазначив Віктор Черномирдiн.

XS
SM
MD
LG