Доступність посилання

ТОП новини

Гіларі Клінтон перемогла у визначальних американських штатах, але боротьба триває


Марія Щур Прага, 5 березня 2008 (RadioSvoboda.ua) – Гіларі Клінтон вийшла переможницею на вівторкових партійних виборах у визначальних для неї штатах Огайо та Техас. Вона випередила свого суперника в Демократичній партії Барака Обаму і цим збільшила свої шанси на партійну номінацію на осінніх президентських виборах у США. А в республіканців нинішня перемога Джона МакКейна на партійних виборах уже забезпечила йому республіканську номінацію.

Гіларі Клинтон
Вівторкові вибори мали стати поворотним пунктом для Гіларі Клінтон у її прагненні отримати найвищу посаду в Сполучених Штатах. Вона програла перші 11 партійних виборів і втрачала фінансову підтримку виборців. Якщо б їй забракло голосів в Огайо і Техасі, вона могла б поступитися у партійних симпатіях молодшому, енергійнішому і дедалі сильнішому кандидатові – Бараку Обамі.

Але перемога у густонаселених і впливових штатах засвідчила, що сенатор Клінтон не збирається складати зброю. «Усім тут, в Огайо та по цілій Америці, тим, із ким вже перестали рахуватися, але вони не здалися, всім, хто спіткнувся, але знову встав на ноги, всім, хто важко працює і ніколи не здається, – це перемога для вас», – сказала Гіларі Клінтон, дякуючи за підтримку своїм виборцям.

Але рішуча перемога в Огайо та ледь відчутна в Техасі зовсім не означає, що Клінтон уже виграла номінацію від партії – вона лише зрівнялася в кількості голосів зі своїм раніше переможним суперником, який також не має наміру здаватися.

«Що б не сталося сьогодні ввечері, ми маємо майже таку саму перевагу в голосах делегатів, як і сьогодні вранці. І ми на доброму шляху, щоб отримати цю номінацію», – сказав Барак Обама своїм прихильникам, коли голосування тільки розпочалося.

Таким чином, питання про те, хто стане кандидатом від Демократичної партії, залишається відкритим. Можливо, все вирішиться аж у кінці серпня, коли рішення ухвалюватимуть делегати партійного з’їзду.

Республіканці свого кандидата вже знають

Але хто б це не був, за голоси всіх американців він, чи вона, змагатиметься з Джоном МакКейном, який уже виграв усі необхідні голоси для того, щоб стати кандидатом від Республіканської партії на листопадових виборах.

«Сьогодні, любі друзі, ми отримали достатньо голосів делегатів для того, щоб заявити з упевненістю, покорою і великим почуттям відповідальності, що я буду номінований республіканським кандидатом на виборах Президента Сполучених Штатів», – сказав сенатор МакКейн.

Повідомлення про те, що його головний суперник, губернатор Майк Гаккабі, вийшов із президентських перегонів, надійшло саме тоді, коли МакКейн виступав з переможною промовою.

Матеріали до теми:

• У США проходять вирішальні первинні вибори • Гілларі Клінтон звинувачує Барака Обаму в політичному плагіаті • Барак Обама і Джон МакКейн перемогли на попередніх виборах у штаті Вісконсін • Наступний президент США: жінка чи африкано-американець?
XS
SM
MD
LG