Доступність посилання

ТОП новини

Страсбург – Мелітополь – Софія: діалог народів і культур


Богдана Костюк Київ, 7 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Департамент із питань культурної спадщини Ради Європи урочисто оголосив про початок здійснення програми «Центр багатоетнічної культури». Це соціально-мистецька програма, яка буде реалізована упродовж нинішнього року – Року культурного розмаїття – у дванадцяти містах Європи. З цією метою Рада Європи надала 800 тисяч євро. Україну представляє Мелітополь – місто на сході України, у якому здавна проживають представники майже ста народів і національностей. Які цікаві заходи готує мелітопольська громада за підтримки Ради Європи та нових міст-побратимів?

Мелітополь, російська православна церква
Із приходом весни і початком туристичного сезону на півдні і сході України через Мелітополь проїздять до ста автобусів щодоби – на узбережжя Азовського і Чорного морів. Часто автобуси зупиняються на годинку – мандрівники виходять «розім’ятись», купити меду або фруктів та овочів, домашніх пиріжків. Попоївши і відпочивши, їдуть далі.

Тим часом громада Мелітополя довго міркувала над тим, як порушити традицію і використати звання «південної брами України» на користь місту, кожному його мешканцю. Програма Ради Європи «Центр багатоетнічної культури» і стала тим поштовхом, який дозволив мелітопольцям інакше побачити і свої ресурси, і перспективи розвитку міста.

Так, міська влада і громада сподіваються, що вже у травні мандрівні автобуси та автомобілі надовго зупинятимуться у Мелітополі – щоб поласувати стравами традиційних кухонь болгар, гагаузів, греків, росіян, українців, чехів; щоб помилуватися фестивалями традиційного вбрання і народних ремесел; щоб просто перепочити у справжній гагаузькій або караїмській садибі.

Мелітополь готує багато цікавинок

Відповідні проекти оформлені, і їх підтримали і міська влада, і експерти Ради Європи. Але це ще не всі «цікавинки» від мелітопольців, каже голова міського управління культури Олена Дубиніна.

«Дуже проситься у нашому місті створення сучасного інтеркультурного центру, невеличких кафе різних кухонь. І ще – Парк культури і відпочинку: якби нам вдалося зробити з нього інтеркультурний парк і залучити туди якомога більше туристів, це було б добре», – вважає Олена Дубиніна.

Мелітполь - день болгарської культури
Рада Європи уже у травні проведе в Ліверпулі спеціальну конференцію міст–учасників програми з культурного розмаїття. У цьому заході братиме участь і Мелітополь, а також його новий побратим по програмі – болгарська столиця Софія.

Саме менеджер із Софії Ірена Ґудикова, яка працює у програмі «Центр багатоетнічної культури», – «головний тренер» мелітопольської команди.

«Мелітополь – єдине українське місто поміж цієї „дванадцятки“, що бере участь у програмі. Це все міста невеликі, багатонаціональні, які розуміють, що якраз спільне проживання кількох етносів є їхнім здобутком. Ці міста працюватимуть за індивідуальними проектами, мета яких – розвиток у місті освіти, соціального і культурного секторів», – розповідає менеджер із Болгарії.

Як каже Ірена Ґудикова, болгарська і грецька громади Мелітополя готують спеціальну відеопрезентацію для учасників конференції. А від імені міської громади до Ліверпуля поїде «Рушник братерства», яий вишивали народні майстрині – представниці всіх народів, які мешкають у Мелітополі, додає Олена Дубиніна.
XS
SM
MD
LG