Доступність посилання

ТОП новини

Раптово помер міський голова Феодосії


Володимир Притула Сімферополь, 10 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Міський голова Феодосії Володимир Шайдеров раптово помер 8 березня. Його тричі обирали мером цього курортного міста. Місцева преса про нього писала, що він пройшов шлях від бригадира рекетирів до справжнього господаря Феодосії, якого поважали і любили феодосійці.

Володимир Шайдеров, мер Феодосії
11 квітня Володимиру Шайдерову виповнилося б 52 роки. Він помер у лікарні в суботу близько полудня. За попередніми даними, мер Феодосії відчув себе погано, коли грав у футбол на спортивному святі на стадіоні «Кристал» і його прихопило серце.

Вперше Володимир Шайдеров був обраний міським головою Феодосії 1998 року. І тоді місцева преса активно писала про рекетирське минуле новообраного мера. Але він спростовував пресу не дуже активно. Водночас, міліція на чолі з Геннадієм Мускалем, яка тоді активно громила бандитські структури Криму, Шайдерова не чіпала, хоча до цього йому довелося трохи посидіти під слідством.

Зрештою, вольовий і простий у спілкуванні з людьми мер сподобався феодосійцям, і ті ще двічі його обирали керівником міста. За діяльність на посаді мера він отримав кілька державних, а також церковних і бізнесових нагород. Водночас, на Володимира Шайдерова ображалися кримські татари за те, що він відкрито підтримував агресивне проросійське козацтво.

«Символ непростого і суперечливого періоду становлення Кримської автономії»

На тлі інших регіональних керівників він відзначався і своєю незалежністю. Попри те, що був членом Партії регіонів, різко критикував керівництво її кримської організації та її висуванців у керівництві автономії. Особливо загострився конфлікт мера Феодосії і регіоналів, перших осіб Криму за право розпоряджатися Лисячою бухтою. Володимир Шайдеров підтримував там будівництво великого розважального комплексу, а Верховна Рада АРК оголосила бухту заповідною.

У своєму некролозі Президія Верховної Ради АРК і Рада міністрів автономії назвали Володимира Шайдерова «талановитим керівником і дбайливою та уважною людиною», а Представництво Президента України в Криму відзначило, що «все своє яскраве життя він присвятив служінню людям». Місцеві оглядачі ж відзначили, що життя Володимира Шайдерова було своєрідним символом непростого і суперечливого періоду становлення Кримської автономії кінця 1990 – початку 2000 років.
XS
SM
MD
LG