Доступність посилання

ТОП новини

Депутатською недоторканністю займатиметься Конституційний Суд


Верховна Рада звернулася до Конституційного Суду дати оцінку законопроекту щодо внесення змін до Конституції в частині обмеження депутатської недоторканності. За ухвалення відповідного рішення у четвер проголосували 226 народних депутатів із 449 зареєстрованих у залі. Альтернативний законопроект із цього питання, розроблений представниками опозиції, не набрав необхідної кількості голосів.


Верховна Рада звернулася до Конституційного Суду дати оцінку законопроекту щодо внесення змін до Конституції в частині обмеження депутатської недоторканності.

За ухвалення відповідного рішення у четвер проголосували 226 народних депутатів із 449 зареєстрованих у залі. Підтримали ухвалення відповідного рішення фракції БЮТ – 156 депутатів і НУНС – 70 депутатів.

Перед голосуванням Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк зазначив, що це голосування не означатиме ухвалення законопроекту.

«Мова йде про направлення законопроекту до Конституційного Суду для надання ним висновку щодо відповідності законопроекту статтям 157 та 158 Конституції України», – зазначив Яценюк.

Автори законопроекту депутати Іван Кириленко (БЮТ) і В’ячеслав Кириленко (НУ-НС) зазначають, що мета запропонованих ними змін – приведення депутатської недоторканності в Україні у відповідність до міжнародних правових стандартів, усунення протиріч у нині діючій Конституції й українському законодавстві.

За словами авторів законопроекту, ухвалення відповідних змін Основного закону допоможе забезпечити рівність громадян перед законом, подолати корупцію в парламенті й припинити зловживання правом з боку народних депутатів.

Лідер фракції «Наша Україна – Народна самооборона» В’ячеслав Кириленко заявив: «Ми виконали одне з основних зобов’язань, яке на останніх виборах взяли на себе перед виборцями. Ми почали процедуру внесення змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності. Вперше в історії українського парламенту почалася процедура, яка має у своєму наслідку реальне скасування депутатської недоторканності і урівняння депутатів у правах з простими громадянами».

Альтернативний законопроект з цього питання, розроблений представниками опозиції, не набрав необхідної кількості голосів. «За» проголосували 224 народні депутати з 446 зареєстрованих у сесійній залі. Крім позбавлення недоторканності депутатів, опозиціонери пропонують відібрати імунітет ще й у суддів та Президента.

Цей альтернативний законопроект до Конституційного Суду парламентарі відправляти відмовились.

Представник Партії регіонів Тарас Чорновіл заявив: «Чому не вистачило голосів і на наш законопроект? В нашому законопроекті є передбачене зняття недоторканності і з Президента України. У випадку, якби пройшли і наш, і їхній законопроект, були би позитивні висновки по обох. І потім Верховна Рада ще раз могла би розбиратися, який з них підтримати. Є невпевненість у майбутньому коаліції: а чи не проголосує через 2-3 місяці БЮТ вже за зовсім інший проект. Тому сьогодні був дуже жорсткий пресинг з боку Президента».

Для ухвалення законопроекту про скасування недоторканності в кінцевому результаті необхідно буде 300 голосів депутатів.

На початку цього місяця депутати так і не змогли внесли до порядку денного питання про скасування депутатської недоторканності. За словами лідера НУНС В’ячеслава Кириленка, не спрацювали картки трьох депутатів від блоку «Наша Україна – Народна самооборона» – цих голосів і не вистачило, щоб винести питання на розгляд.

Матеріали до теми:

•&nbsp Верховна Рада сьогодні спробує скасувати депутатську недоторканність

•&nbsp День опозиції у Верховній Раді
XS
SM
MD
LG