Доступність посилання

ТОП новини

Кримінальна справа проти Ужгородської міськради за фактом забруднення парку


Надія Петрів Ужгород, 20 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У 12 мільйонів гривень екологи оцінили шкоду, яку екології Ужгорода завдала місцева влада. До цього призвело рішення Ужгородського міськвиконкому побудувати аквапарк на території найбільшої міської зони відпочинку. В Закарпатській прокуратурі кажуть, що це рішення є незаконним, і за цим фактом уже порушили кримінальну справу. Ужгородська міська влада має свою точку зору на проблему.

Зараз гуляти алеями Боздоського парку в Ужгороді неприємно: жителі скаржаться на бруд і неприємний запах від сміття, яке гниє...
(RadioSvoboda.Ua)
Ще в лютому 2007 року службові особи виконавчого комітету Ужгородської міської ради дозволили спільному підприємству збудувати аквапарк на території Бордоського парку в Ужгороді. Звести його вирішили на місці старого русла річки Уж, яка перетинає і парк, і саме місто. Щоправда для цього потрібно було засипати русло землею. Аби це зробити якнайшвидше, влада міста дозволила завозити в старе русло будівельні відходи. В результаті, майже за рік на цю територію завезли майже 14 тисяч кубометрів сміття, серед якого і акумулятори, і автомобільні шини, і інший небезпечний «хлам».

Начальниця відділу екологічної інспекції в Закарпатській області Оксана Фенцик каже, що згідно з чинним законодавством, несанкціоноване скидання відходів на території заповідного фонду а також у межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об’єктів є заборонене. «Зазначена ділянка якраз і належить як до території природно-заповідного фонду, так і знаходиться в межах водоохоронної зони річки Уж», стверджує пані Фенцик.

За рішенням Ужгородської міської ради, засипаати територію під будівництво аквапарку мали виключно неродючим шаром грунту. Люди ж почали звозити до старого русла Ужа всякий непотріб
(RadioSvoboda.Ua)
Екоінспектори підрахували, що цими діями Ужгородська міська влада завдала шкоди довкіллю на суму майже в 12 мільйонів гривень. Закарпатський міжрайонний природоохоронний прокурор Мирослав Балко каже, що за результатами перевірки, яку він провів, «порушено кримінальну справу за фактом перевищення влади та службових повноважень службовими особами виконавчого комітету Ужгородської міської ради, забруднення та псування земель, що спричинило тяжкі наслідки у розмірі 11,759 млн. грн. за ознаками злочинів, передбаченими ст.365 та ст.. 239 КК України».

Влада Ужгорода сплачувати штраф не збирається

Так виглядає смітник безпосередньо з русла
(RadioSvoboda.Ua)
Ужгородська міська влада каже, що діяла законно. Натомість мер міста Сергій Ратушняк вважає, що ця карна справа – чергове політичне замовлення з боку керівництва Закарпатської області, а виставлені збитки міський голови виплачувати не збирається:

«Я думаю, що швидше в області зміниться і Балка, і прокурор, і Президент зміниться, ніж ми сплатимо хоч одну гривню… Кому сплачувати? А з чого? З ваших податків! І кому це платити? Це наші податки! Чому не піймають того, хто вивозить сміття?»

Тим часом екологи попереджають: поруч з Боздоським парком в Ужгороді знаходиться територія міста, яку затоплюють повені. Саме в старе русло Ужа спускали під час таких надзвичайних ситуацій паводкові води, воно відігравало роль акумулюючого водосховища. І якщо старе русло забудують, з’явиться ще додаткова загроза повені.
XS
SM
MD
LG