Доступність посилання

ТОП новини

Українське судно «Нафтогаз-67, яке затонуло позавчора після зіткнення з китайським судном в біля Гонконгу, відбуксували на мілину, – повідомив Радіо Свобода речник компанії «Чорноморнафтогаз»


«Всю ніч тривали спроби його підняття і буксирування. І ось зараз судно доправили на мілину. І на цей момент відомо, що зараз вийшов катер з людьми, які повинні будуть оглянути це судно. Поки що цифри не змінилися. 18 осіб вважають зниклими безвісти», – повідомив речник «Чорноморнафтогаз», компанії-власника судна Юрій Авдєєв.


«Всю ніч тривали спроби його підняття і буксирування. І ось зараз судно доправили на мілину. І на цей момент відомо, що зараз вийшов катер з людьми, які повинні будуть оглянути це судно. Поки що цифри не змінилися. 18 осіб вважають зниклими безвісти», – повідомив речник «Чорноморнафтогаз», компанії-власника судна Юрій Авдєєв.

Юрій Авдєєв Радіо Свобода сказав також, що «поки інформації про те, що когось знайшли немає. Тобто нікого мертвого і нікого живого. Роботи тривають. Але вони ускладнені нульовою видимістю, оскільки замулений ґрунт і сильна течія. Ось поки так».

Водночас представники китайського рятувального загону заявляють, що шанси вижити в українських моряків «дуже невеликi».

Сьогодні міністр транспорту і зв''язку Йосип Вінський на брифінгу в Києві заявив, що Україна вимагатиме компенсації в тому разі, якщо винним в аварії українського судна в Гонконзькій протоці виявиться китайський корабель: «Безперечно, ми діятимемо відповідно до міжнародної процедури, і, безумовно, якщо там вина буде китайського корабля, то, звісно, відповідні санкції виставлятимемо».

За словами Вінського, поки що інформації про корабельну аварію недостатньо.

На кораблі перебували 25 членів екіпажу (24 громадян України і один – Китаю). Сімох вдалося врятувати. Ïх підібрали рятувальники у відкритому морі.

До пошуково-рятувальних робіт залучені 130 рятувальників, 1 потужний морський кран і вертольоти.

Водолази встановили, що через сильну течію судно продрейфувало кілька сотень метрів від місця аварії й лежить на ґрунті догори дном на глибині 37 метрів.

За допомогою морського крана судно відбуксували із судноплавного каналу на мілину, і водолази почали обстеження його внутрішніх приміщень, де можуть перебувати члени екіпажу.

****** Корабель «Нафтогаз-67» затонув у суботу внаслідок зіткнення з китайським вантажним судном у Південно-Китайському морі біля Спеціального адміністративного району Китаю Сянган (Гонконг). На кораблі перебувало 25 членів екіпажу (24 громадян України і один – Китаю). Шістьох українців і китайця, які під час зіткнення перебували на верхній палубі вдалося врятувати. Ïх підібрали рятувальники у відкритому морі. Доля решти моряків залишається невідомою.

Судно затонуло на глибині 35 метрів у перевернутому виглядi. У неділю китайські рятувальники намагалися за допомогою плавучого крану пiдняти судно з морського дна i перемістити його на мілководдя, тим самим полегшивши роботу водолазам.

Уряд України створив комісію для розслідування аварії корабля й організації пошуково-рятувальних робіт.

Створенню комісії передував лист Президента Віктора Ющенка, який просив Кабінет Міністрів терміново вжити необхідних заходів.

МЗС України в зв’язку з катастрофою судна створило оперативний штаб на чолі з заступником міністра закордонних справ Олександром Купчишиним.
XS
SM
MD
LG