Доступність посилання

ТОП новини

Дочасні проблеми місцевих виборів


Тетяна Ярмощук Постанова про перевибори київської влади ухвалена. Дата виборів призначена. Передвиборча кампанія стартувала. Дострокові вибори мера Києва та Київради відбудуться 25 травня.

Київ, 24 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Постанова про перевибори київської влади ухвалена. Дата виборів призначена. Передвиборча кампанія стартувала. Та чи встигнуть Центвиборчком та тервиборчкоми підготуватися до виборів? І які проблеми при цьому можуть виникнути?


Дострокові вибори мера Києва та Київради відбудуться 25 травня. Відповідну постанову Верховної Ради опублікували минулої п’ятниці тож, остання неділя 70-денного терміну, протягом якого мають відбутися вибори, припадає саме на цю дату. На думку представника Блоку Юлії Тимошенко Олега Ляшка, цього часу цілком достатнього аби підготуватися до дострокових виборів: «Згідно постанови вибори київського мера мають відбутися в останню неділю 70-денного терміну з дня ухвалення цієї постанови. Думаю, що жодних проблем у такий термін організувати вибори, оскільки парламентські вибори проводилися впродовж 60 днів, а тут за 70 днів в одному Києві. Тобто, ніяких проблем організаційного характеру я не бачу».

Немає жодної проблеми щоби підготувати вибори до 25 травня, зазначає представник Партії регіонів Тарас Чорновіл, проблема полягає у недосконалості законодавства: «Ініціатори так добивалися швидко провести вибори, що не подумали про зміну закону, думаючи, що і так переможемо. А зараз, на ходу, в останній момент, у ході виборчої кампанії хочуть міняти виборчий закон. Це, звичайно, приведе до того, що буде повний бедлам, і зрештою у багатьох учасників з’явиться можливість оскаржувати результати виборів».

У комітеті ж виборців заявляють, що проблем із дочасними місцевими виборами буде більш, ніж достатньо. Речник КВУ Олександр Черненко в інтерв’ю Радіо Свобода: «Законодавство про дострокові місцеві вибори так само недосконале, як і законодавство про місцеві парламентські вибори. Комісія стикатиметься з організаційними проблемами. А зважаючи на високу конкуренцію між кандидатами, то ми прогнозуємо доволі брудну компанію з використанням адмінресурсу».

Постанову про дострокові вибори Київського міського голови та Київради Верховна Рада ухвалила минулого вівторка.
XS
SM
MD
LG