Доступність посилання

ТОП новини

Дочасні проблеми місцевих виборів


Тетяна Ярмощук Київ, 24 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Постанова про перевибори київської влади ухвалена. Дата виборів призначена. Передвиборна кампанія стартувала. Та чи встигнуть Центвиборчком та тервиборчкоми підготуватися до виборів? І які проблеми при цьому можуть виникнути?

Дострокові вибори мера Києва та Київради відбудуться 25 травня. Відповідну постанову Верховної Ради опублікували минулої п’ятниці, тож остання неділя 70-денного терміну, протягом якого мають відбутися вибори, припадає саме на цю дату. На думку представника Блоку Юлії Тимошенко Олега Ляшка, цього часу цілком достатньо, щоб підготуватися: «Згідно з постановою, вибори київського мера мають відбутися в останню неділю 70-денного терміну від дня ухвалення цієї постанови. Думаю, що жодних проблем у такий термін організувати вибори, оскільки парламентські вибори проводилися впродовж 60 днів, а тут — за 70 днів в одному Києві. Тобто, ніяких проблем організаційного характеру я не бачу».

Немає жодної проблеми, щоб підготувати вибори до 25 травня, стверджує представник Партії регіонів Тарас Чорновіл, проблема полягає у недосконалості законодавства: «Ініціатори так добивалися швидко провести вибори, що не подумали про зміну закону, думаючи, що і так переможемо. А зараз, на ходу, в останній момент, у ході виборчої кампанії хочуть міняти виборчий закон. Це, звичайно, приведе до того, що буде повний бедлам, і, зрештою, у багатьох учасників з’явиться можливість оскаржувати результати виборів».

У комітеті ж виборців заявляють, що проблем із дочасними місцевими виборами буде більш, ніж достатньо. Речник КВУ Олександр Черненко в інтерв’ю Радіо Свобода: «Законодавство про дострокові місцеві вибори так само недосконале, як і законодавство про місцеві парламентські вибори. Комісія стикатиметься з організаційними проблемами. А зважаючи на високу конкуренцію між кандидатами, то ми прогнозуємо доволі брудну кампанію з використанням адмінресурсу».

Постанову про дострокові вибори київського міського голови та Київради Верховна Рада ухвалила минулого вівторка.
XS
SM
MD
LG