Доступність посилання

ТОП новини

РНБО: Виконання миротворчих зобов''язань України є однiєю з гарантiй євроiнтеграцiйних перспектив країни


Про це сказано в заяві апарату Ради національної безпеки та оборони, поширенiй у понедiлок. Саме тому, наголошено у документі, подiї в Косовськiй Митровицi слiд розглядати в аспектi цiєї принципово важливої програми української полiтичної влади.

Про це сказано в заяві апарату Ради національної безпеки та оборони, поширенiй у понедiлок.

Саме тому, наголошено у документі, подiї в Косовськiй Митровицi слiд розглядати в аспектi цiєї принципово важливої програми української полiтичної влади.

«Пiсля ядерного роззброєння, змiни iдеологiї вiйськової доктрини, Україна спiльно з iншими сучасними державами зайняла важливi позицiї в забезпеченнi стабiльностi свiтового порядку, формуваннi нової глобальної та регiональної полiтики безпеки, попередженнi нових, ще важко передбачуваних загроз вiйськового i техногенного характеру. Цьому служать українськi миротворчi контингенти у всьому свiтi. Для України це одночасно є шансом швидше iнтегруватися в сучаснi iнститути безпеки, пiдсилюючи як координацiю своїх дiй з державами-лiдерами, так i пiднiмаючи статус власної безпеки», – йдеться в заявi.

«Активне та послiдовне виконання миротворчих зобов''язань України є однiєю з гарантiй євроiнтеграцiйних перспектив українського народу. Тому подiї в Косовськiй Митровицi треба розглядати саме в аспектi цiєї принципово важливої програми української полiтичної влади. Одночасно, це i завдання для державної влади. Їй треба забезпечити високий ступiнь особистої безпеки наших миротворчих пiдроздiлiв на рiвнi не нижчому, нiж для американцiв, французiв, нiмцiв, полякiв», – зазначено в документi.

РНБО ще раз наголосила, що Україна має домогтися не тiльки негайного створення спiльної iз секретарiатом ООН комiсiї з розслiдування iнциденту з українськими миротворцями в Косовi у вiдкритому режимi. «Нам потрiбно термiново отримати її висновки, згiдно iз статутом ООН, щодо планування та управлiння бойовою операцiєю, в якiй були задiянi не професiйнi вiйськовi, а полiцейськi. Їхнi функцiї суттєво рiзняться», – наголошується в заявi.

«Урок Косовської Митровицi має нас привести не в стан розгубленостi i, можливо, справедливих за емоцiями, але неконсолiдованих у розумiннi вiдповiдальностi держави за виконання своїх зобов''язань, заяв i дiй. У будь-якому випадку час емоцiй i полiтичних вимог може настати тiльки пiсля ретельного та серйозного розслiдування обставин цього тяжкого iнциденту», – йдеться в документi.

17 березня пiд час операцiї зi звiльнення захопленої територiї та примiщення суду в пiвнiчнiй частинi Митровицi, коли розпочалося зiткнення противникiв проголошення незалежностi Косова з полiцейськими силами ООН, була обстрiляна й закидана гранатами будiвля полiцейської станцiї. Внаслiдок iнциденту постраждав 21 український миротворець, один iз них помер вiд численних осколкових поранень пiсля проведення хiрургiчної операцiї.
XS
SM
MD
LG