Доступність посилання

ТОП новини

Хто з міністрів отримує найбільшу зарплату? Яка область лідирує за кількістю заробітчан? Відколи бере початок історія українських спецслужб?(Огляд преси)


Ірина Біла Київ, 25 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Поки головні чиновники України лише готують свої декларації про доходи, газета «Діло» з’ясувала, яку зарплату отримують міністри. Тоді як середня зарплата українця становить 1500 гривень, середня зарплата міністра вдесятеро більше. Хоча вона відіграє у статках багатьох міністрів мізерну роль. Так, доходи міністра праці і соціальної політики Людмили Денисової за 2006 рік перевищив 10 мільйонів гривень. Серед усіх міністрів саме вона отримує найвищу зарплату – понад 18 тисяч гривень. А найменше заробляє міністр охорони здоров’я Василь Князевич. Він відмовився від усіх надбавок і отримує лише «голий» оклад – близько 6 тисяч гривень.

Майже мільярд перерахували своїм родинам українці-заробітчани. Хоча, як стверджує газета «Діло», сума набагато більша. Адже це лише гроші, котрі офіційно перераховувалися через банки. Насправді ж більшість із заробленого українці довірили кур’єрам. Докладніше про це йдеться в статті «Мігранти годують країни».

Тернопільщина посідає першість в Україні за кількістю заробітчан. За кордоном нині працює приблизно кожен п''ятий мешканець області. Намагаючись розв''язати матеріальні проблеми, вони часто стикаються з набагато складнішими моральними й духовними, які з допомогою грошей не вирішити. Та майже ніхто не намагався довідатися, що думають про проблему заробітчанства діти. Таку спробу здійснили на Тернопільщині. Про її результати розповідає газета «Голос України».

З виникненням держави з’являється необхідність її захищати, виявляючи і знешкоджуючи зовнішніх і внутрішніх недоброзичливців. Отож разом із літописом української державності упродовж століть писалася й історія українських спецслужб. Перші відомості про СБ України ще з козацьких часів. Національна служба безпеки розвивається у часи визвольних змагань ХХ століття, в періоди Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, діяльності ОУН і боротьби УПА. Про неї докладніше розповідає газета «Україна молода» в матеріалі «Агентура з тризубом».

Незаконне виробництво та реалізація оковитої дозволяє ділкам тіньового бізнесу отримувати великі та не контрольовані державою прибутки. При цьому тіньовий бізнес легко виграє конкуренцію у добросовісних підприємців. Що робить держава, щоб вивести їх на чисту воду, розповідає газета «День» у статті «Кінець синдикату».
XS
SM
MD
LG